Kultura

24 sierpnia 2010, 10:32:32

Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod batutą Marka Mosia zagrała z Leszkiem Możdżerem podczas drugiej edycji festiwalu Solidarity of Arts z okazji 30-lecia Solidarności.

21 sierpnia na Targu Węglowym w Gdańsku odbyło się widowisko zatytułowane „Możdżer+”. Zostało zorganizowane w ramach festiwalu Solidarity of Arts, ale stanowiło też podsumowanie dotychczasowej działalności pianisty. W spektaklu, którego reżyserem był Krzysztof Materna, zagrały takie gwiazdy jak Nana Vasconselos z Brazylii, Lars Danielsson z Danii czy Zohar Fresco z Izraela. Nie zabrakło również Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO, która wykonała Orawę Wojciecha Kilara. Wspólnie z muzykami Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, wybitnym klarnecistą Eddim Danielsem, Leszkiem Możdżerem i Charlsem Foxem wykonali również utwór Hommage a Chopin – kompozycję napisaną przez Foxa specjalnie z okazji drugiej edycji Festiwalu Solidarity of Arts. Na koniec, wraz ze wszystkimi muzykami, którzy brali udział w koncercie, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO zagrała utwór Wiara, Nadzieja, Miłość, Słońce (słowa Czesław Miłosz, muzyka Leszek Możdżer).


Solidarity of Arts to muzyczno-teatralno-eventowy festiwal z okazji 30-lecia Solidarności, który rozpoczął się 18 sierpnia i potrwa do 8 września.

Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Dzięki wsparciu Miasta Tychy, Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo stała się właścicielem budynku tzw. „dworku”, który po gruntownym remoncie zamieni się w pełen kolorów i miłości czwarty w Polsce Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny.

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Już za kilka dni łatwiej będzie zarejestrować auto, właściciele starszych samochodów zaoszczędzą na wymianie dowodu, a diagności zwrócą większą uwagę na tablice podczas przeglądu. Zniknie także obowiązek wożenia ze sobą prawa jazdy.

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

W czwartek 3 grudnia, na kilka dni wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy Szkole Podstawowej nr 37, na skrzyżowaniu ulic Stoczniowców, Legionów Polskich i Konecznego. Skrzyżowanie to modernizowane jest w ramach Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

Zła jakość powietrza w Tychach

Zła jakość powietrza w Tychach

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×