Kultura

28 lipca 2010, 9:49:10

Podczas najbliższego weekendu w Chorzowie odbędzie się kolejny Festiwal im. Ryśka Riedla. Wzorem ubiegłego roku, Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach, dla osób, które będą brały udział w Festiwalu w Chorzowie, zaplanował ułatwienia w powrocie z tej imprezy do Tychów w nocy z piątku na sobotę (30/31.07.2010r) oraz z soboty na niedzielę (31/1.08.2010 r.). Dodatkowe autobusy będą odjeżdżać z przystanku "Chorzów AKS" (nieopodal Centrum Handlowego Carrefour) w godzinach 0:45, 1:15 i 1:45.

MZK informuje także, że dodatkowe autobusy nie będą się zatrzymywały na terenie Chorzowa i Katowic, lecz wyłącznie na terenie miasta Tychy ( w miejscach zgodnie z kursowaniem autobusu numer 1). W dodatkowych autobusach obowiązują bilety MZK Tychy.

MZK informuje także, że w wyżej wymienionych dniach z przystanku "Katowice Aleja Korfantego" będą kursowały autobusy nocne linii 1. Odjazd o godzinie 01.10 i 2:45.

Poniżej mapa z zaznaczonym miejscem odjazdu dodatkowych połączeń.

Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Dzięki wsparciu Miasta Tychy, Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo stała się właścicielem budynku tzw. „dworku”, który po gruntownym remoncie zamieni się w pełen kolorów i miłości czwarty w Polsce Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny.

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Już za kilka dni łatwiej będzie zarejestrować auto, właściciele starszych samochodów zaoszczędzą na wymianie dowodu, a diagności zwrócą większą uwagę na tablice podczas przeglądu. Zniknie także obowiązek wożenia ze sobą prawa jazdy.

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

W czwartek 3 grudnia, na kilka dni wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy Szkole Podstawowej nr 37, na skrzyżowaniu ulic Stoczniowców, Legionów Polskich i Konecznego. Skrzyżowanie to modernizowane jest w ramach Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

Zła jakość powietrza w Tychach

Zła jakość powietrza w Tychach

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×