Kultura

15 kwietnia 2010, 14:23:51

W sobotę 15 maja Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na wycieczkę Moszna, Góra św. Anny, Jemielnica.

W programie wycieczki: Zamek Tiele-Wincklerów i park w Mosznej – sanktuarium na Górze św. Anny oraz Pomnik Czynu Powstańczego – zespół cystersów i zabytkowa zabudowa Jemielnicy.
 
Wycieczka organizowana jest przez muzeum w ramach projektu Pokażę Ci Górny Śląsk we współpracy z tyskim Biurem Podróży "MAXIMA".
 
Zbiórka na parkingu przy Urzędzie Miasta w Tychach, godz. 07.30. Koszt udziału w wycieczce: 50 zł od osoby (przejazd i bilet wstępu).
 
Zapisy i wpłaty:
Muzeum Miejskie w Tychach, ul. Katowicka 9, wtorek 10-16, od środy do soboty w godzinach 10-17 Biuro Podróży "MAXIMA" w Tychach, ul. Grota Roweckiego 62, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17, w sobotę 9-13
 
Informacji o wycieczce udziela Agnieszka Szymula z Działu Tradycji Kultury Historycznej Ziemi Pszczyńskiej Muzeum Miejskiego w Tychach
 
tel. 32 327-18-23, e:mail: a.szymula@muzeummiejskie.tychy.pl
„Zawsze warto być człowiekiem” - mural Ryśka Riedla powstanie w Tychach

„Zawsze warto być człowiekiem” - mural Ryśka Riedla powstanie w Tychach

Pomysł na mural pojawił się dwa lata temu, od tego czasu powstawały różne wersje projektu, analizowano także kilka lokalizacji. Dziś już wiadomo – mural Ryszarda Riedla powstanie na os. F w Tychach, na bloku, w którym przez lata mieszkał artysta. Prace ruszą w połowie sierpnia.

Ostrzeżenie hydrologiczne

Ostrzeżenie hydrologiczne

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne dotyczące możliwego gwałtownego wzrostu stanów wody w zlewniach Małej Wisły i Soły.

Skrzyżowanie al. Bielskiej z ul. Edukacji i ul. Budowlanych ponownie bez sygnalizacji

Skrzyżowanie al. Bielskiej z ul. Edukacji i ul. Budowlanych ponownie bez sygnalizacji

Od środy 28 lipca sygnalizacja na skrzyżowaniu al. Bielskiej z ul. Edukacji i ul. Budowlanych zostanie czasowo wyłączona. Brak "świateł" potrwa maksymalnie do poniedziałku 2 sierpnia.

Wyniki konkursu na koncepcję zagospodarowania dzikiej plaży

Wyniki konkursu na koncepcję zagospodarowania dzikiej plaży

Rozstrzygnięto konkurs studencki na opracowanie koncepcji przestrzenno-architektonicznej zagospodarowania Dzikiej Plaży na Paprocanach w Tychach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×