Kultura

15 kwietnia 2010, 14:23:51

W sobotę 15 maja Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na wycieczkę Moszna, Góra św. Anny, Jemielnica.

W programie wycieczki: Zamek Tiele-Wincklerów i park w Mosznej – sanktuarium na Górze św. Anny oraz Pomnik Czynu Powstańczego – zespół cystersów i zabytkowa zabudowa Jemielnicy.
 
Wycieczka organizowana jest przez muzeum w ramach projektu Pokażę Ci Górny Śląsk we współpracy z tyskim Biurem Podróży "MAXIMA".
 
Zbiórka na parkingu przy Urzędzie Miasta w Tychach, godz. 07.30. Koszt udziału w wycieczce: 50 zł od osoby (przejazd i bilet wstępu).
 
Zapisy i wpłaty:
Muzeum Miejskie w Tychach, ul. Katowicka 9, wtorek 10-16, od środy do soboty w godzinach 10-17 Biuro Podróży "MAXIMA" w Tychach, ul. Grota Roweckiego 62, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17, w sobotę 9-13
 
Informacji o wycieczce udziela Agnieszka Szymula z Działu Tradycji Kultury Historycznej Ziemi Pszczyńskiej Muzeum Miejskiego w Tychach
 
tel. 32 327-18-23, e:mail: a.szymula@muzeummiejskie.tychy.pl
Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Dzięki wsparciu Miasta Tychy, Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo stała się właścicielem budynku tzw. „dworku”, który po gruntownym remoncie zamieni się w pełen kolorów i miłości czwarty w Polsce Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny.

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Już za kilka dni łatwiej będzie zarejestrować auto, właściciele starszych samochodów zaoszczędzą na wymianie dowodu, a diagności zwrócą większą uwagę na tablice podczas przeglądu. Zniknie także obowiązek wożenia ze sobą prawa jazdy.

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

W czwartek 3 grudnia, na kilka dni wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy Szkole Podstawowej nr 37, na skrzyżowaniu ulic Stoczniowców, Legionów Polskich i Konecznego. Skrzyżowanie to modernizowane jest w ramach Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

Zła jakość powietrza w Tychach

Zła jakość powietrza w Tychach

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×