Miasto

2 grudnia 2020, 15:9:7

W czwartek 3 grudnia, na kilka dni wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy Szkole Podstawowej nr 37, na skrzyżowaniu ulic Stoczniowców, Legionów Polskich i Konecznego. Skrzyżowanie to modernizowane jest w ramach Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem (w skrócie ITS) jest jedną ze sztandarowych inwestycji, jaka obecnie trwa w Tychach. Oprócz szeregu rozwiązań teleinformatycznych, które usprawnią poruszanie się po mieście, ITS łączy się także z modernizacją aż 40 skrzyżowań. Część z nich zostanie gruntownie przebudowana, na innych prace będą koncentrowały się na modernizacji sygnalizacji świetlnych.

Aktualnie ekipy drogowców pracują w dziesięciu różnych lokalizacjach, między innymi na skrzyżowaniu ulic Stoczniowców, Legionów Polskich i Konecznego - tam tam roboty wkraczają w decydujący etap. Co to oznacza dla kierowców? - Przede wszystkim od czwartku, 3 grudnia, na skrzyżowaniu ulic Stoczniowców 70., Legionów Polskich i Konecznego wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna - mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - To pozwoli zdemontować stare maszty i sygnalizatory wraz z całą elektryką oraz sterownikiem, a następnie ustawić i uruchomić nową sygnalizację. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę oraz o stosowanie się do znaków i ogólnych zasad ruchu drogoweg - wyjaśnia.

Utrudnienia w tym rejonie nie potrwają długo. - Uruchomienie sygnalizacji wraz z nowym programem planujemy początkiem przyszłego tygodnia - dodaje Jacek Tuchowski, kierownik referatu transportu i zarządzania ruchem drogowym z Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy. - Wówczas sygnalizacja będzie działać w trybie stałoczasowym, czyli podobnie jak miało to miejsce do tej pory. Natomiast nie jest to koniec prac. Z chwilą, gdy dołączone zostaną pozostałe elementy wyposażenia, takie jak: detekcja pojazdów i rowerzystów, przyciski dla pieszych, czy kamery wideo-detekcji, program będzie sukcesywnie optymalizowany, a docelowo sygnalizacja zostanie włączona w obszarowy system zarządzania i sterowania ruchem.

Przypomnijmy, że Inteligentny System Sterowania i Zarządzania Ruchem ma usprawnić komunikacje w mieście, poprawić bezpieczeństwo, a także stworzyć możliwość bezpośredniego sterowania ruchem. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Siemens Mobility Sp. z o.o., a koszt całego zadania to około 120 mln zł. Blisko 85 % z tej kwoty stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z puli na tzw. niskoemisyjny transport miejski. Środki te zostały ujęte w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego.

Więcej informacji o inwestycji można uzyskać na stronie internetowej: https://its.tychy.pl/

Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

Wszystkie Panie w wieku od 50 do 69 lat zapraszamy 9 i 10 lutego na bezpłatne badania mammograficzne, które będzie można wykonać przy markecie Auchan (Al. Bielska 107).

Pojemniki na elektryczne śmieci także w Tychach

Pojemniki na elektryczne śmieci także w Tychach

18 charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm oraz na baterie i tonery, w połowie lutego pojawi się w różnych częściach miasta.

Wolnostany do remontu

Wolnostany do remontu

Co roku Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych (MZBM) w Tychach przeprowadza remonty lokali mieszkalnych, tzw. wolnostanów, które udostępniane są mieszkańcom Tychów, oczekującym na przydział mieszkania lub kwalifikującym się do najmu socjalnego.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Rusza realizacja projektu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2020- 2021. Projekt, między innymi w Tychach, prowadzi Fundacja Internationaler Bund Polska.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×