Kultura

26 marca 2010, 12:46:17

Muzeum Miejskie ogłosiło konkurs plastyczny pn. "Zapraszam Cię na Górny Śląsk" skierowany do dzieci i młodzieży.

Konkurs towarzyszy wystawie "Pokażę Ci Górny Śląsk". Zadaniem uczestników konkursu, po uprzednim zwiedzeniu wystawy, jest zaprojektowanie i wykonanie folderu bądź plakatu zachęcającego turystów spoza regionu do zwiedzania Górnego Śląska. Termin nadsyłania prac mija 12 kwietnia 2010 roku. Więcej szczegółów: www.muzeummiejskie.tychy.pl w zakładce konkursy.
 
Wystawa "Pokażę Ci Górny Śląsk" ukazująca miejsca szczególne, znaczące i niezwykłe w fotografiach, obrazach i rekwizytach, potrwa do końca kwietnia.
 
 
Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Dzięki wsparciu Miasta Tychy, Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo stała się właścicielem budynku tzw. „dworku”, który po gruntownym remoncie zamieni się w pełen kolorów i miłości czwarty w Polsce Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny.

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Już za kilka dni łatwiej będzie zarejestrować auto, właściciele starszych samochodów zaoszczędzą na wymianie dowodu, a diagności zwrócą większą uwagę na tablice podczas przeglądu. Zniknie także obowiązek wożenia ze sobą prawa jazdy.

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

W czwartek 3 grudnia, na kilka dni wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy Szkole Podstawowej nr 37, na skrzyżowaniu ulic Stoczniowców, Legionów Polskich i Konecznego. Skrzyżowanie to modernizowane jest w ramach Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

Zła jakość powietrza w Tychach

Zła jakość powietrza w Tychach

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×