Miasto

21 września 2020, 8:13:11

Codzienne sytuacje ukazane w sposób nietypowy będą tematem wystawy fotografii Piotra Witkowskiego, której wernisaż odbędzie się w piątek, 25 września o 18.00 w galerii Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza".

Zdjęcie promujące wystawę Piotra Witkowskiego - cienie ptaków na jasno brązowym tle

Zdjęcia Piotra Witkowskiego zostały określone jako "narracyjne"-  każdy może wymyślić do nich swoją własną historię. Choć przedstawiają codzienne sytuacje uchwycone przez autora w czasie wolnym, sposób ich przedstawienia nie pozwala przejść obok nich obojętnie. Wkrótce okazuje się, że z pozoru dość banalne, wycięte z rzeczywistości kadry zwracają uwagę - na wystawie "Codzienność niecodzienna" w SDK "Tęcza" zobaczymy więc m.in. cienie ptaków odbijające się na ekranach dźwiękochłonnych czy ślady butów odbite w świeżo wylanym betonie. Prezentowane zdjęcia stanowią powrót autora do świata fotografii - powstały w latach 2016-2019, jednak pasja Witkowskiego zaczęła się już 20 lat temu, kiedy pierwsze czarno-białe zdjęcia wywoływał z pomocą dziadka, który to zaszczepił w nim wrażliwość na obraz.

Piotr Witkowski w 2002 roku został absolwentem Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Opolu. Przez parę lat pracował w Domu Kultury w Dobrzeniu Wielkim i prowadził tam kółko fotograficzne. Należy do Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Uczestniczył w ogólnopolskich konkursach fotograficznych i wystawach, m.in. w Muzeum Wsi Opolskiej czy Radio Plus. W 2007 roku zdobył 2 miejsce w konkursie fotograficznym „Zabytkowa Architektura Wiejska Śląska Opolskiego”. W 2018 roku w ramach XI edycji konkursu fotograficznego „W Tychach jest pięknie” zdobył III miejsce, a jego pracę jako zdjęcie miesiąca docenił Chris Niedenthal - światowej sławy fotoreporter. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie w Foto Marat(h)onie „Równe Prawa To Podstawa”.\

Na wernisaż wystawy "Codzienność niecodzienna" zapraszają Tyskie Towarzystwo Fotograficzne i Spółdzielczy Dom Kultury "Tęcza" w Tychach. Wstęp jest wolny.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/936409446858818

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Decyzją rządu, w dniach od 31 października do 2 listopada, cmentarze w całym naszym kraju będą zamknięte.

19 dni przeciwko przemocy

19 dni przeciwko przemocy

Tychy po raz kolejny uczestniczą w kampanii, która zainicjowana została w 2011 roku przez szwajcarską fundację Women’s World Summit Foundation (WWSF).

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba podpisał dziś (29 października) zarządzenie, dotyczące wsparcia dla wynajmujących lub dzierżawiących lokale użytkowe będące w zasobach gminy. Przedsiębiorcy ci do odwołania zostaną całkowicie zwolnieni z opłat czynszowych i dzierżawy.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

Segregowanie odpadów to wcale nie jest prosta sprawa. Jak odnaleźć się w gąszczu zasad i wspólnie zadbać o nasze otoczenie? Urząd Miasta podpowiada w ramach miejskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×