Miasto

11 września 2020, 11:43:37

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach teraz nie tylko książki, ale i czasopisma można wypożyczyć do domu. Czasopisma są dostępne od 7 września br. w czytelni w Mediatece na ul. Piłsudskiego oraz w filii na ulicy Batorego.

W Czytelni Naukowej w Mediatece przy al. Piłsudskiego 16 na miłośników prasy czeka blisko 130 tytułów czasopism. Jakie dokładnie ? Pełną listę można znaleźć pod adresem http://mbp.tychy.pl/p,227,czasopisma. Do ich wypożyczenia zachęcają bibliotekarze.

- W swoich zasobach posiadamy czasopisma literackie, społeczno-kulturalne, medyczne, psychologiczne, religijne i opiniotwórcze. Dysponujemy periodykami historycznymi, socjologicznymi i politycznymi. Nie brakuje nam również czasopism motoryzacyjnych, technicznych i komputerowych. Wybierając czasopisma poradnikowe mamy w zasięgu ręki pomysł na budowę domu, podróż dookoła świata i cuda natury. Możemy odkryć tajemną wiedzę ukrytą w czasopismach popularno-naukowych i fachowych, poznając niecodzienne zjawiska przyrody i wynalazki techniki  – podkreśla Anna Krawczyk – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach.

Chętnych do wypożyczenia czasopism Miejska Bibliotek Publiczna w Tychach zaprasza do Czytelni Głównej w Mediatece, oraz do czytelni na ul. Batorego 9. - Każdego dnia można wypożyczyć wybrane tytuły periodyków i przez dwa dni delektować się nimi w domowym zaciszu. Jeśli ktoś czułby niedosyt może sięgnąć po „książki ostatniej szansy”, które udostępniamy na noc lub na weekend – dodaje dyrektor Krawczyk.

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Decyzją rządu, w dniach od 31 października do 2 listopada, cmentarze w całym naszym kraju będą zamknięte.

19 dni przeciwko przemocy

19 dni przeciwko przemocy

Tychy po raz kolejny uczestniczą w kampanii, która zainicjowana została w 2011 roku przez szwajcarską fundację Women’s World Summit Foundation (WWSF).

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba podpisał dziś (29 października) zarządzenie, dotyczące wsparcia dla wynajmujących lub dzierżawiących lokale użytkowe będące w zasobach gminy. Przedsiębiorcy ci do odwołania zostaną całkowicie zwolnieni z opłat czynszowych i dzierżawy.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

Segregowanie odpadów to wcale nie jest prosta sprawa. Jak odnaleźć się w gąszczu zasad i wspólnie zadbać o nasze otoczenie? Urząd Miasta podpowiada w ramach miejskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×