Miasto

11 września 2020, 10:20:7

W sobotę 12 września o godz. 17.00 do Browaru Obywatelskiego przy ul. Browarowej 21 w Tychach zawita Light & Sound Festival, czyli wielkie święto muzyki i światła, sztuk wizualnych i muzyki elektronicznej.

W tym roku głównym tematem Tychy Light & Sound Festival jest „Ziemia” i wokół tego hasła będą się kręcić wszelkie atrakcje. Zaplanowano m.in. wystawy WSTI oraz UJD Cz ęstochowa (prac studentów Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach), Izabeli Wądołowskiej „Kto tu tańczy” i Justyny Biskup-Naumienko „Nasze dziewczyny z osiedla”, koncerty z nurtu alternative i nie tylko. Wystąpi Karolina Czarnecka i zespół Cukier, a także zespół Chłodno i duet SIDOR x S-AGE .

Podczas imprezy odbędzie się także finał konkursu na najlepszy mapping 3D, a wyselekcjonowane przez Jury prace zostaną zaprezentowane w nowo zrewitalizowanych przestrzeniach Starej Warzelni o powierzchni ponad 1000 m2 sztuki, gdzie mieści się Tichauer Art Gallery.

Jury wyłoni zwycięzcę, który odbierze nagrodą Prezydenta Miasta Tychy w wysokości 5,000 PLN. Uczestnicy będą mogli napić się także oryginalnego piwa Tichauer, warzonego naturalnie na bazie 120-letnich receptur.

PROGRAM FESTIWALU:

16.00-17.00 – koncert zespołu CHŁODNO
17.00-17.30 – wernisaż wystawy prac studentów Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach oraz UJD Cz ęstochowa 17.30-18.30 – koncert zespołu SIDOR x S-AGE
18.30-19.00 – wernisaż wystawy Tyskiego Banku Kultury: Izabeli Wądołowskiej „Kto tu tańczy” i Justyny Biskup-Naumienko„ Nasze dziewczyny z osiedla”
19.00-20.00 – koncert zespołu CUKIER
20.00-20.45 – konkurs mappingu
20.45-21.10 – koncert KAROLINY CZARNECKIEJ
22.10-22.30 – ogłoszenie wyników konkursu mappingu i pokaz prac laureatów

Organizatorem 4. edycji Tychy Light & Sound Festival jest Miejskie Centrum Kultury w Tychach,a współorganizatorem jest Browar Obywatelski w Tychach.

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Decyzją rządu, w dniach od 31 października do 2 listopada, cmentarze w całym naszym kraju będą zamknięte.

19 dni przeciwko przemocy

19 dni przeciwko przemocy

Tychy po raz kolejny uczestniczą w kampanii, która zainicjowana została w 2011 roku przez szwajcarską fundację Women’s World Summit Foundation (WWSF).

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba podpisał dziś (29 października) zarządzenie, dotyczące wsparcia dla wynajmujących lub dzierżawiących lokale użytkowe będące w zasobach gminy. Przedsiębiorcy ci do odwołania zostaną całkowicie zwolnieni z opłat czynszowych i dzierżawy.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

Segregowanie odpadów to wcale nie jest prosta sprawa. Jak odnaleźć się w gąszczu zasad i wspólnie zadbać o nasze otoczenie? Urząd Miasta podpowiada w ramach miejskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×