Miasto

10 września 2020, 14:59:13

Dziś ruszają bezpłatne warsztaty edukacyjne i informacyjne z podstaw nauki języka migowego „Miganie ułatwia poznanie”. Wszyscy, którzy zgłosili chęć udziału w warsztatach będą się spotykali w budynku Balbina Centrum.

Projekt ma charakter uświadamiający i jest odpowiedzią na potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie likwidowania barier komunikacyjnych. Warsztaty dedykowane są mieszkańcom miasta Tychy, którzy chcą nauczyć się podstaw języka migowego. W ramach projektu zostanie przeprowadzonych około 30 spotkań – w czwartki od 16.00-18.00 oraz w soboty 10.30-12.30.

Każdy z beneficjentów projektu otrzyma materiały szkoleniowe do nauki języka migowego. Podczas zajęć uczestnicy projektu poznają bliżej trudności jakie napotykają w życiu codziennym osoby z niepełnosprawnościami. W czasie spotkania będą mieli również możliwość sprawdzić w praktyce poziom swoich umiejętności komunikowania się w języku migowym, ponieważ zaplanowano również zorganizowanie spotkania z osobą posiadającą orzeczony stopień niepełnosprawności, borykającą się z dysfunkcją mowy, słuchu i zaburzeniami głosu.

Dodatkowo przewidziano nagranie filmów instruktażowych z podstaw języka migowego, które zostaną przekazywane miastu Tychy a następnie publikowane w Internecie. Instruktor pokazany na nagraniach będzie przerabiał materiał tożsamy z zakresem prowadzonych zajęć podczas warsztatów. Dzięki temu uczestnicy projektu będą mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności, a osoby nieuczestniczące w warsztatach bezpośrednio, na samodzielną naukę.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną zajęcia będą prowadzone przy zachowaniu wszystkich wymaganych obostrzeń epidemiologicznych, pomieszczenia będą dezynfekowane, a każdy uczestnik otrzyma maseczkę ochronną.

Więcej informacji na temat projektu pod numerem: 608 621 130 lub mailem: fundacja.kopalnia.kreatywnosci@gmail.com

Koszt całkowity realizacji projektu to 11 000 zł. Dotacja z Urzędu Miasta w ramach zadania publicznego wynosi 10 390 zł.

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Decyzją rządu, w dniach od 31 października do 2 listopada, cmentarze w całym naszym kraju będą zamknięte.

19 dni przeciwko przemocy

19 dni przeciwko przemocy

Tychy po raz kolejny uczestniczą w kampanii, która zainicjowana została w 2011 roku przez szwajcarską fundację Women’s World Summit Foundation (WWSF).

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba podpisał dziś (29 października) zarządzenie, dotyczące wsparcia dla wynajmujących lub dzierżawiących lokale użytkowe będące w zasobach gminy. Przedsiębiorcy ci do odwołania zostaną całkowicie zwolnieni z opłat czynszowych i dzierżawy.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

Segregowanie odpadów to wcale nie jest prosta sprawa. Jak odnaleźć się w gąszczu zasad i wspólnie zadbać o nasze otoczenie? Urząd Miasta podpowiada w ramach miejskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×