Miasto

4 września 2020, 7:44:7

W niedzielę, 6 września w Tychach odbędą się dożynki, ale Tyskie Hale Targowe przez cały wrzesień obchodzić będą "Święto Rolnika".

Świeże produkty wprost od lokalnych gospodarzy, snopki siana – to wszystko ma przypomnieć odwiedzającym prawdziwy zapach wsi i pokazać, że w mieście także można znaleźć regionalne produkty z lokalnych gospodarstw.

Zmiany od kilku dni widać przed głównym wejściem na Tyskie Hale Targowe.

- Z zaprzyjaźnionego gospodarstwa w Jaroszowicach przywieźliśmy snopki słomy , aby stworzyć klimat wsi, jej zapachy i obrazy. Na wskazanych stoiskach można także kupić produkty wprost od gospodarzy – mówi   Karolina Chemicz- Pałys z Tyskich Hal Targowych.

Ekspozycje będzie można zobaczyć do końca września, ale szeroki asortyment towarów dostępny jest przez cały rok – podkreślają z dumą sprzedawcy.

– Nasze produkty są wysokiej jakości. To, co sprzedajemy pochodzi wprost od rolników i mleczarni z naszego regionu. Wielu z nas prowadzi własne gospodarstwa rolne i sady. Każdego dnia pracujemy na naszą markę, jakość i smak, to nasze priorytety – mówią zgodnie.

Właśnie to cenią sobie klienci, których systematycznie przybywa.

– Tu można kupić prawdziwe perełki: masło bieruńskie, najlepszą kaszankę w regionie pochodzącą z własnych masarni czy kartofle z Jaroszowic. Tego nie znajdzie się w marketach. Z okazji Dnia Rolnika, który obchodzimy na halach przez cały wrzesień, a także z uwagi na okres dożynkowy postanowiliśmy zaakcentować lokalne, swojskie pochodzenie naszych produktów - dodaje Karolina Chemicz-Pałys.

Projekt jest realizowany wspólnie przy współpracy sprzedawców i administracji obiektu – spółki Śródmieście.

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Decyzją rządu, w dniach od 31 października do 2 listopada, cmentarze w całym naszym kraju będą zamknięte.

19 dni przeciwko przemocy

19 dni przeciwko przemocy

Tychy po raz kolejny uczestniczą w kampanii, która zainicjowana została w 2011 roku przez szwajcarską fundację Women’s World Summit Foundation (WWSF).

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba podpisał dziś (29 października) zarządzenie, dotyczące wsparcia dla wynajmujących lub dzierżawiących lokale użytkowe będące w zasobach gminy. Przedsiębiorcy ci do odwołania zostaną całkowicie zwolnieni z opłat czynszowych i dzierżawy.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

Segregowanie odpadów to wcale nie jest prosta sprawa. Jak odnaleźć się w gąszczu zasad i wspólnie zadbać o nasze otoczenie? Urząd Miasta podpowiada w ramach miejskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×