Miasto

1 lipca 2020, 8:18:2

Fundacja Internationaler Bund Polska na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach rozpoczęła realizację usług asystenckich dla osób niepełnosprawnych.

osoba na wózku inwalidzkim, kadr na rękę trzymającą koło

Mogą z nich skorzystać pełnoletnie osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, mieszkające w Tychach. Zgłosiło się już 14 osób.

W ramach projektu każdy z uczestników ma zapewnione 30 godzin miesięcznie bezpłatnej usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej (AOON). Sześciu asystentów pomaga uczestnikom projektu m.in. w wyjściu do lekarza, na zajęcia rehabilitacyjne, zakupy, spacer czy do kina.

- To bardzo duża pomoc, dzięki niej jesteśmy bardziej samodzielni i niezależni. Możemy także odciążyć osoby, które się nami na co dzień opiekują i pomagają nam w wielu czynnościach, których nie jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać. Cieszę się, że władze miasta zdecydowały się realizować ten projekt w Tychach, teraz osoby niepełnosprawne będą mogły częściej wychodzić z domu   – mówi Magdalena Kulus – tyszanka, uczestniczka programu.     

Usługi realizowane są przez 7 dni w tygodniu, w godz. 7-22 (w uzasadnionych przypadkach godziny usług mogą być zmienione).

Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej   pn . ,,Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019 – 2020”, finansowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

REKRUTACJA: Ważne! Z uwagi na ograniczenia związane z COVID-19 zainteresowane osoby mogą przesyłać wstępne zgłoszenia za pośrednictwem e-mail, na adres: sekretariat@mops.tychy.pl. W treści wiadomości należy podać imię i nazwisko kandydata, nr telefonu oraz adres e-mail, aby umożliwić kontakt celem przeprowadzenia procesu kwalifikacji do projektu (decyduje kolejność zgłoszeń).

Więcej informacji o rekrutacji na stronie MOPS.

 

Kontraruch w Tychach: gdzie obowiązuje i jakie są jego zasady?

Kontraruch w Tychach: gdzie obowiązuje i jakie są jego zasady?

W Tychach na pięciu jednokierunkowych ulicach obowiązuje kontraruch rowerowy. Już niebawem ta liczba wzrośnie i rozszerzy się o kolejne lokalizacje. Co to oznacza dla rowerzystów? Przed wyruszeniem w miasto warto poznać zasady kontraruchu rowerowego, nawet jeżeli jest się pieszym czy kierowcą.

Powstaną kolejne wysepki dla pieszych

Powstaną kolejne wysepki dla pieszych

Na tyskich przejściach dla pieszych już niebawem pojawiają się kolejne azyle. Wysepki, które pozwalają przejść przez jezdnie na dwa razy. Wszystko po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa ruchu w naszym mieście.

Powszechny Spis Rolny odbędzie się w całej Polsce od 1 września do 30 listopada

Powszechny Spis Rolny odbędzie się w całej Polsce od 1 września do 30 listopada

Wyniki spisu rolnego pozwolą na wieloprzekrojowe scharakteryzowanie polskiego rolnictwa i ukazanie zmian, jakie w nim zaszły w ostatnim dziesięcioleciu. Pomogą władzom i przede wszystkim polskim rolnikom w podejmowaniu trafnych decyzji strategicznych.

Tychy przyjazne Dużej Rodzinie

Tychy przyjazne Dużej Rodzinie

Podczas Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Warszawie miasto Tychy otrzymało Certyfikat Samorządu Przyjaznego Rodzinie. Wyróżnienie w sobotę zostało przekazane z rąk przewodniczącej ELFAC - Reginy Maroncelli Florio.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×