Sport

30 maja 2019, 11:26:36

W ostatnich dniach młodzi sportowcy z Tychów odnieśli znaczące sukcesy na szczeblu krajowym i wojewódzkim. Mistrzami Polski w kajakarstwie zostali Wojciech Mielnik i Konrad Gawor, a podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży złoto zdobył Bartłomiej Rośkowicz.

Zdjęcie bieżni lekkoatletycznej Autor: Michał Janusiński

Tyscy kajakarze wystąpili w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Wolsztynie w konkurencji K2 młodzików. Zawodnicy MOSM Tychy okazali się bezkonkurencyjni na dystansie 5 kilometrów. Dwa złote medale – na dystansie 200 metrów i 500 metrów, zdobyła również Anna Mielnik, wychowanka MOSM Tychy, uczęszczająca obecnie do SMS w Wałczu. Natomiast z Mistrzostw Miasta Opole tyscy kajakarze wrócili z 11 medalami, w tym z dwoma złotymi.

Złoty medal na Ogólnopolskiego Olimpiadzie Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobył także Bartek Rośkowicz. W finale kategorii muszej (do 52 kilogramów) tyszanin pokonał Akhmeda Debizova z zespołu BKS Tiger Łomża, stosunkiem punktów 4:1.

Dobrą postawę i wyniki kontynuują również tyscy lekkoatleci. Podczas Mistrzostw Śląska Karina Sofińska zdobyła złote medale w skoku w dal oraz w trójskoku w kategorii U-20, a Oliwia Ślusarczyk była najlepsza w skoku w dal w kategorii juniorem młodszych.

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

Codzienne sytuacje ukazane w sposób nietypowy będą tematem wystawy fotografii Piotra Witkowskiego, której wernisaż odbędzie się w piątek, 25 września o 18.00 w galerii Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza".

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×