Miasto

7 sierpnia 2009, 12:38:29

Zapraszamy serdecznie na wydarzenia kulturalne, które będą odbywały się w każdą niedzielę wakacji o godzinie 17.00. na placu Baczyńskiego w Tychach. Imprezom towarzyszyć będzie nowa scenografia, ponieważ plac Baczyńskiego przeszedł gruntowną modernizację.

16 sierpnia zapraszamy na występ Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy Aukso.
23 sierpnia odbędzie się koncert orkiestry dętej i plener malarski z udziałem tyskich artystów.
30 sierpnia - koncert chóru RIO Gospel z Rybnika.

Modernizacja placu Baczyńskiego rozpoczęła się w 2008 roku. Dzięki niej tzw. część Starych Tychów zyskała nowy wizerunek. Projekt modernizacji przygotowali: arch. Wojciech Klasa oraz mgr inż. Jacek Szybiński. W ramach prac nadzorowanych przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów wykonano m.in. nawierzchnię z nowej kolorowej kostki brukowej. Nasadzone zostały nowe drzewa (platany i lipy) a także powstały klomby z irgi. Wokół placu wybudowano parkingi zewnętrzne, łącznie na około 130 miejsc. Atrakcją „nowego” placu Baczyńskiego jest ośmioboczna fontanna (geometrią nawiązująca do wieżyczek budynku) z efektownym „dmuchawcem” wodnym. W posadzce placu zamocowano kilkanaście reflektorów m.in kolorowe, podświetlające strumienie wody w fontannie. Mieszkańcy odwiedzający plac mogą odpocząć na 53 nowych ławkach. Koszt ww. modernizacji to prawie 6 mln złotych.
Warto dodać, że fundatorem części platanów na pl. Baczyńskiego jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach przeprowadził temomodernizację budynków  wokół placu Baczyńskiego oraz  kontynuuje prace w jego rejonie. Nowy wygląd zyskały elewacje budynków przy ul. Bocheńskiego i Batorego, aktualnie prowadzone są prace termomodernizacyjne budynków MZBM  przy ul. Budowlanych, ul. Bocheńskiego oraz ul. Bibliotecznej. Koszt modernizacji  w latach 2008-2009 to około 8 mln złotych. II etap rozpocznie się w przyszłym roku. Wtedy zmiana elewacji nastąpi w kolejnych siedmiu budynkach.

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Decyzją rządu, w dniach od 31 października do 2 listopada, cmentarze w całym naszym kraju będą zamknięte.

19 dni przeciwko przemocy

19 dni przeciwko przemocy

Tychy po raz kolejny uczestniczą w kampanii, która zainicjowana została w 2011 roku przez szwajcarską fundację Women’s World Summit Foundation (WWSF).

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba podpisał dziś (29 października) zarządzenie, dotyczące wsparcia dla wynajmujących lub dzierżawiących lokale użytkowe będące w zasobach gminy. Przedsiębiorcy ci do odwołania zostaną całkowicie zwolnieni z opłat czynszowych i dzierżawy.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

Segregowanie odpadów to wcale nie jest prosta sprawa. Jak odnaleźć się w gąszczu zasad i wspólnie zadbać o nasze otoczenie? Urząd Miasta podpowiada w ramach miejskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×