Miasto

5 sierpnia 2009, 11:34:16

6 miejsce w kraju, a pierwsi w regionie – tak wysoko uplasowały się Tychy w rankingu najzamożniejszych samorządów. Tychy oceniane były w kategorii miast na prawach powiatu.

Ranking zamożność samorządu został przeprowadzony przez tygodnik „Wspólnota”. W ocenie wzięto pod uwagę przede wszystkim dochody wpływające do budżetu. W Tychach na jednego mieszkańca w 2008 roku przypadało 4040,02 złotych. W rankingu za 2007 rok Tychy były na 18 miejscu, a za 2006 na 29.
 - Cieszę się ogromnie z tak wysokiej pozycji w rankingu najzamożniejszych. Na pewno na taką lokatę ma wpływ niska stopa bezrobocia w naszym mieście, dobra kondycja firm oraz pozyskiwanie znacznych środków unijnych.  Staramy się, by Tychy były miejscem atrakcyjnym, w którym komfort życia mieszkańców stale się podnosi. Ważne jest też, by w mieście wspierać innowacyjność i zachęcać do przedsiębiorczości. Wysokie dochody dobrze prognozują na przyszłość – powiedział  Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba.
Wśród 47 gmin, które znalazły się w czołówce ocenianych, najwyższe dochody na jednego mieszkańca ma Sopot.

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Decyzją rządu, w dniach od 31 października do 2 listopada, cmentarze w całym naszym kraju będą zamknięte.

19 dni przeciwko przemocy

19 dni przeciwko przemocy

Tychy po raz kolejny uczestniczą w kampanii, która zainicjowana została w 2011 roku przez szwajcarską fundację Women’s World Summit Foundation (WWSF).

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba podpisał dziś (29 października) zarządzenie, dotyczące wsparcia dla wynajmujących lub dzierżawiących lokale użytkowe będące w zasobach gminy. Przedsiębiorcy ci do odwołania zostaną całkowicie zwolnieni z opłat czynszowych i dzierżawy.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

Segregowanie odpadów to wcale nie jest prosta sprawa. Jak odnaleźć się w gąszczu zasad i wspólnie zadbać o nasze otoczenie? Urząd Miasta podpowiada w ramach miejskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×