Miasto

4 sierpnia 2009, 12:35:23

Dla poprawy bezpieczeństwa na tyskich ulicach powstają oznaczone na czerwono przejazdy rowerowe.

Do tej pory wykonane zostały w siedmiu miejscach tj. na terenach przemysłowych w okolicach skrzyżowania ul. Towarowej i ul. Cielmickiej, na skrzyżowaniu ul. Burschego i ul. Budowlanych, na ul. Dąbrowskiego ( przy Poczcie Głównej), na al. Niepodległości przy Urzędzie Miasta, przy rondzie al. Bielska - al. Jana Pawła II  -  ul. Żakowska, przy rondzie al. Bielska -  ul. Jaśkowicka, przy rondzie al. Jana Pawła II - ul. Grota Roweckiego ( rejon Hotelu Tychy). W najbliższym czasie przejazdy powstaną na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Grota Roweckiego, przy rondzie ul. Jaśkowicka – ul. Stoczniowców oraz na al. Bielskiej w rejonie OBI.
Wydzielone czerwonym pasem przejazdy umożliwiają rowerzystom przejazd przez jednię bez konieczności schodzenia z roweru. Jednak rowerzyści nie mogą zapominać o bezpieczeństwie i nie wolno im wjeżdżać bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód. Wszystkie te zasady reguluje Prawo o Ruchu Drogowym. Przejazdy z czerwonej masy plastycznej lub kostki brukowej mają również za zadanie zwiększyć czujność kierowców.
Rowerzyści muszą pamiętać o obowiązku przeprowadzenia roweru przez jezdnię w miejscach gdzie brak poziomego oznaczenia przejazdu dla rowerów nawet, jeśli jezdnia przecina ścieżkę rowerową.
Bezpieczne przejazdy dla rowerzystów wykonuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach. Średni koszt jednego przejazdu to ok. 600 złotych brutto.

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Decyzją rządu, w dniach od 31 października do 2 listopada, cmentarze w całym naszym kraju będą zamknięte.

19 dni przeciwko przemocy

19 dni przeciwko przemocy

Tychy po raz kolejny uczestniczą w kampanii, która zainicjowana została w 2011 roku przez szwajcarską fundację Women’s World Summit Foundation (WWSF).

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba podpisał dziś (29 października) zarządzenie, dotyczące wsparcia dla wynajmujących lub dzierżawiących lokale użytkowe będące w zasobach gminy. Przedsiębiorcy ci do odwołania zostaną całkowicie zwolnieni z opłat czynszowych i dzierżawy.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

Segregowanie odpadów to wcale nie jest prosta sprawa. Jak odnaleźć się w gąszczu zasad i wspólnie zadbać o nasze otoczenie? Urząd Miasta podpowiada w ramach miejskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×