Miasto

30 lipca 2009, 13:3:35

Prezydent Andrzej Dziuba spotkał się dzisiaj z młodymi tyszanami, by pogratulować im wysokich osiągnięć sportowych. Jest się czym chwalić, gdyż sukcesy sportowców MOSM Tychy są imponujące.

Karolina Naja zdobyła złoty medal kajakarskich Mistrzostw Europy juniorów i zawodników do lat 23, które odbyły się w 19 lipca br. w Poznaniu. Michał Żołna zdobył złoty  medal  Mistrzostw Europy w maratonie kajakowym na dystansie 17,2 km  ( 24 lipca , Ostróda). Monika Marczak -złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na 50 metrów stylem klasycznym oraz zdobywczyni brązowego medalu na 100 metrów stylem klasycznym. Marcin Ławreszuk  zdobył złoty medal Mistrzostw Polski juniorów w biegu na 100 metrów, złoty medal Halowych Mistrzostw Polski juniorów w biegu na 60 metrów. Gratulacje i podziękowania otrzymali także trenerzy młodych sportowców: Sylwia Stanny, Aleksandra Pietrucha i Bogdan Przybycina.
 - Tychy  przywiązują  bardzo dużą wagę do sportu, a na jego rozwój i infrastrukturę przeznaczane są spore nakłady finansowe - powiedział podczas spotkania Prezydent Andrzej DziubaJak dodał - Miasto bardzo chętnie  wspomaga młodych, utalentowanych ludzi, dlatego ustanowione są stypendia dla uzdolnionych sportowców takie jak np. „Tyskie Orły”.

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Decyzją rządu, w dniach od 31 października do 2 listopada, cmentarze w całym naszym kraju będą zamknięte.

19 dni przeciwko przemocy

19 dni przeciwko przemocy

Tychy po raz kolejny uczestniczą w kampanii, która zainicjowana została w 2011 roku przez szwajcarską fundację Women’s World Summit Foundation (WWSF).

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba podpisał dziś (29 października) zarządzenie, dotyczące wsparcia dla wynajmujących lub dzierżawiących lokale użytkowe będące w zasobach gminy. Przedsiębiorcy ci do odwołania zostaną całkowicie zwolnieni z opłat czynszowych i dzierżawy.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

Segregowanie odpadów to wcale nie jest prosta sprawa. Jak odnaleźć się w gąszczu zasad i wspólnie zadbać o nasze otoczenie? Urząd Miasta podpowiada w ramach miejskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×