Miasto

23 lipca 2009, 13:51:24

Ze zniżką na basen, do kina, pizzerii, po przybory szkolne czy leki. To niektóre z propozycji ulg, do których upoważnia karta 3+Liczna Rodzina.

Korzysta  z niej w Tychach już 2730 uczestników programu. To ponad 50% uprawnionych do udziału w projekcie. Począwszy od 21 marca br., kiedy to Program „3+ Liczna Rodzina” wystartował, do 22 lipca kartę odebrały 532 rodziny w tym: 493 rodziny naturalne, 39 rodzin zastępczych oraz 40 dzieci z Ośrodka Usług Opiekuńczo – Wychowawczych.

Jak program działa

Każdy członek rodziny wielodzietnej lub zastępczej otrzymuje kartę rabatową, uprawniającą do zniżek w tyskich placówkach kulturalnych czy sportowych. Uczestnictwo w programie nie zależy od dochodów rodziny. Nie ma również znaczenia czy dzieci wychowuje jeden czy dwoje rodziców.  Aby otrzymać kartę rodziny muszą wypełnić formalności w Biurze Obsługi Klienta UM Tychy na specjalnie utworzonym stanowisku. Czynny jest również numer 032 776 30 30, pod którym zainteresowani otrzymują pełną informację o programie. Działa również specjalna strona internetowa www.licznarodzina.pl, na której, oprócz pełnej informacji o programie, druków do pobrania, znajdują się partnerzy programu. Każda firma czy instytucja może przystąpić do miejskiego programu „3+Liczna Rodzina”. Wystarczy, aby w tym celu przedstawiła swoją propozycję i podpisała umowę z Urzędem Miasta Tychy.

Co dalej

Do tej pory do programu, oprócz jednostek i zakładów budżetowych takich jak Miejskie Centrum Kultury, Teatr Mały, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji czy Muzeum Miejskie, przystąpiło 8 „firm 3+”. Są wśród nich GKS Tychy, „NoveKino” Tychy, Pizzeria Restauracja „Dalton”, Fotograf „Studio Plus”, Apteka Avicenna, NDI usługi internetowe, Dominet usługi internetowe, Kwiaciarnia "Francuska". Każda z tych firm posiadaczom kart rabatowych oferuje preferencyjne ceny swoich usług. Ponadto, Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy, który zajmuje się obsługą projektu miejskiego, zwrócił się do firm, które mogłyby zaoferować usługi „licznym rodzinom” w związku z niebawem rozpoczynającym się rokiem szkolnym.  Na apel odpowiedziało 8 nowych firm (3 szkoły językowe, 4 sklepy z art. papierniczo-szkolnymi i zabawkami a ponadto zakład optyczny) z którymi są toczone ustalenia oraz podpisywane umowy. Wśród nich są największe w Tychach szkoły językowe (Lander’s, Best, Speed Callan Method) i sklepy z art. szkolnymi oraz zabawkami (Gajo „Świat kartek i nie tylko”, Wysocki, Papirus, Porto).
Tychy to drugie miasto w Polsce, które wprowadziło tego typu ulgi. Inspiracją były działania podjęte w Grodzisku Mazowieckim. Inicjatorami projektu byli radni Aleksandra Spisak-Golemo oraz Michał Gramatyka.


Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Decyzją rządu, w dniach od 31 października do 2 listopada, cmentarze w całym naszym kraju będą zamknięte.

19 dni przeciwko przemocy

19 dni przeciwko przemocy

Tychy po raz kolejny uczestniczą w kampanii, która zainicjowana została w 2011 roku przez szwajcarską fundację Women’s World Summit Foundation (WWSF).

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba podpisał dziś (29 października) zarządzenie, dotyczące wsparcia dla wynajmujących lub dzierżawiących lokale użytkowe będące w zasobach gminy. Przedsiębiorcy ci do odwołania zostaną całkowicie zwolnieni z opłat czynszowych i dzierżawy.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

Segregowanie odpadów to wcale nie jest prosta sprawa. Jak odnaleźć się w gąszczu zasad i wspólnie zadbać o nasze otoczenie? Urząd Miasta podpowiada w ramach miejskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×