Miasto

21 lipca 2009, 13:8:12

Jak co roku w Tychach, w ostatnią niedzielę lipca, odbędzie się uroczystość święcenia aut. W tym roku, na peronie przy ul. Dąbrowskiego, poświęcony zostanie również nowoczesny pociąg Flirt.

Tradycyjnie uroczystościom towarzyszy odpust w parafii św. Krzysztofa (przy ul. Kard. Wyszyńskiego). Msza święta w parafii rozpocznie się o godzinie 11.30, po której około godziny 12.30 odbędzie się święcenie pojazdów. W ubiegłym roku w uroczystości wzięli udział kierowcy kilku tysięcy aut.
Właściciele samochodów, którzy chcą uczestniczyć w uroczystość proszeni są o umieszczenie za przednią szybą białej kartki formatu A-4. Ruchem kierować będzie Policja oraz Straż Miejska. Samochody będzie można parkować przy ulicy Edukacji, Wyszyńskiego oraz Dąbrowskiego. Na czas uroczystości   od godziny 12.00 do 14.00 zostaną zamknięte następujące odcinki ulic:
ul. Wyszyńskiego od al. Niepodległości do ul. Edukacji,
ul. Wyszyńskiego od al. Niepodległości do ul. Jana Pawła II,
ul. Edukacji od ul. Filaretów do ul. Elfów,
ul. Dąbrowskiego od ul. Wyszyńskiego w kierunku ul. Darwina.

W trakcie uroczystości odpustowych, w specjalnym ambulansie ustawionym przed kościołem p.w. Świętego Krzysztofa od godziny 9.30 – 14.00 będzie można honorowo oddać krew. Dawcą może zostać osoba zdrowa, która ukończyła 18, ale nie więcej niż 65 lat i zabierze ze sobą dowód osobisty! Pobrana krew zostanie przeznaczona m.in. na ratowanie życia ofiar wypadków samochodowych.

Nieprzypadkowo uroczystość święcenia samochodów odbywa się od lat w naszym mieście. Patronem Tychów od 1997 roku jest Święty Krzysztof. Uznawany jest m.in. za opiekuna kierowców. Nasze miasto, nazywane samochodową stolicą Polski, znane jest z tego przemysłu. To tu swoją siedzibę ma fabryka Fiata oraz inne przedsiębiorstwa produkujące dla przemysłu samochodowego.
Święty Krzysztof jest również opiekunem podróżnych, pielgrzymów, flisaków, marynarzy, woźniców, żeglarzy, biegaczy i tragarzy. Patron Ameryki i Wilna, a także wszystkich miast położonych nad rzekami.
Dokumenty Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny o nadaniu patronatu Tychom  można znaleźć na stronach Urzędu Miasta Tychy.Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Decyzją rządu, w dniach od 31 października do 2 listopada, cmentarze w całym naszym kraju będą zamknięte.

19 dni przeciwko przemocy

19 dni przeciwko przemocy

Tychy po raz kolejny uczestniczą w kampanii, która zainicjowana została w 2011 roku przez szwajcarską fundację Women’s World Summit Foundation (WWSF).

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba podpisał dziś (29 października) zarządzenie, dotyczące wsparcia dla wynajmujących lub dzierżawiących lokale użytkowe będące w zasobach gminy. Przedsiębiorcy ci do odwołania zostaną całkowicie zwolnieni z opłat czynszowych i dzierżawy.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

Segregowanie odpadów to wcale nie jest prosta sprawa. Jak odnaleźć się w gąszczu zasad i wspólnie zadbać o nasze otoczenie? Urząd Miasta podpowiada w ramach miejskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×