Miasto

23 marca 2009, 12:54:41

O połowę tańsze bilety do tyskiego teatru, na basen, lodowisko czy mecze hokejowe GKS Tychy a do tego o 5 złotych tańczy bilet do Novego kina. To wszystko czeka na rodziny mieszkające w Tychach, które mają troje lub więcej dzieci, są rodzinami zastępczymi lub podopiecznymi Ośrodka Usług Opiekuńczo-Wychowawczych.

Prawo do zniżek daje specjalna karta rabatowa wydawana przez Urząd Miasta Tychy. W naszym mieście właśnie rusza miejski program „3+ Liczna Rodzina”. Pierwsze rodziny odbiorą karty w najbliższy czwartek.


Jak to działa?
Każdy członek rodziny wielodzietnej lub zastępczej otrzyma kartę rabatową, uprawniającą do zniżek w tyskich placówkach kulturalnych i sportowych. Uczestnictwo w programie nie zależy od dochodów rodziny. Nie ma również znaczenia czy dzieci wychowuje jeden czy dwoje rodziców.
Aby otrzymać kartę rabatową rodziny muszą wypełnić formalności w Biurze Obsługi Klienta. Czynny będzie również numer 032 776 30 30, pod którym zainteresowani otrzymają pełną informację o programie. Uruchomiona została również specjalna strona internetowa www.licznarodzina.pl, na której  można znaleźć wiadomości o programie czy druki do pobrania. Zaprezentowane są również instytucje - partnerzy przedsięwzięcia. Strona będzie na bieżąco aktualizowana.
Każda firma czy instytucja może przystąpić do miejskiego programu „3+Liczna Rodzina”. Wystarczy, aby w tym celu przedstawiła swoją propozycję i podpisała umowę z Urzędem Miasta Tychy. Instytucje partnerów programu będą oznaczone specjalnym logo.
Tychy to drugie miasto w Polsce, które wprowadziło tego typu ulgi. Inspiracją były działania podjęte w Grodzisku Mazowieckim.
Autorami tyskiego programu są Aleksandra Spisak-Golemo i Michał Gramatyka.


"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

Codzienne sytuacje ukazane w sposób nietypowy będą tematem wystawy fotografii Piotra Witkowskiego, której wernisaż odbędzie się w piątek, 25 września o 18.00 w galerii Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza".

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×