Miasto

18 marca 2009, 13:11:20

Trzydzieści osiem par odebrało dziś gratulacje od Prezydenta Miasta Tychy za długoletnie staże małżeńskie.

Pary, które przeżyły wspólnie 50 lat otrzymały pamiątkowe medale nadane przez Prezydenta RP. Podczas uroczystości w Urzędzie Miasta jubilatom towarzyszyli najbliżsi członkowie rodziny.
Medal "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" to najczęściej przyznawane polskie odznaczenie państwowe przez Prezydenta RP. Zawieszony jest na różowej wstążce i przedstawia symbolicznie dwie splecione róże. Został ustanowiony ustawą z 1960 roku. Wręczany jest osobiście obojgu małżonkom z okazji 50. rocznicy ślubu.


"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

Codzienne sytuacje ukazane w sposób nietypowy będą tematem wystawy fotografii Piotra Witkowskiego, której wernisaż odbędzie się w piątek, 25 września o 18.00 w galerii Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza".

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×