Miasto

12 marca 2009, 13:33:12

Państwo powinno zrobić wszystko, by kobiety nie musiały poddawać się zabiegom aborcji – to wniosek debaty młodzieżowej zorganizowanej dziś w Urzędzie Miasta przez I i II Liceum Ogólnokształcące w Tychach.

Po raz kolejny licealne grupy Amnesty International, w ramach corocznego „Tygodnia Kobiet”, debatowały nad sytuacją kobiet we współczesnej Polsce. W sali sesyjnej UM, dwie trzyosobowe grupy próbowały przekonać swoich przeciwników do tego, że należy, bądź nie należy całkowicie zakazać aborcji. Dwaj nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie z II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida – Tomasz Ślusarczyk i Janusz Niedbał, zajęli przeciwstawne stanowiska. Uczniowie zastanawiali się nad tym, czy bardziej szkodliwy dla kobiety jest zabieg aborcji, czy urodzenie dziecka poczętego z gwałtu, oraz czy ważniejsze jest życie matki, czy życie nienarodzonego jeszcze dziecka. – Nie jesteśmy zwolennikami aborcji samej w sobie – podkreślał Janusz Niedbał, zajmujący stanowisko Amnesty International – Zakazując całkowitej legalizacji aborcji nie sprawimy, że to zjawisko zniknie. Aborcja była, jest i będzie. Państwo powinno chronić kobietę, bo płód nie może mieć większych praw od niej.

Wcześniej w ramach trwającego „Tygodnia Kobiet” tyscy licealiści uczestniczyli w wykładach traktujących o współczesnej sytuacji kobiet. W środę natomiast odbył się happening uliczny „Solidarni z Kampanią na rzecz Równości w Tybecie”, podczas którego młodzież zbierała podpisy pod petycją, by rząd irański prawnie zniósł obowiązującą w kraju dyskryminację kobiet.  
"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

Codzienne sytuacje ukazane w sposób nietypowy będą tematem wystawy fotografii Piotra Witkowskiego, której wernisaż odbędzie się w piątek, 25 września o 18.00 w galerii Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza".

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×