Kultura

11 marca 2009, 13:23:53

Muzeum Miejskie w Tychach przygotowuje wystawę „Lata dwudzieste, lata trzydzieste. Tychy i tyszanie w okresie międzywojennym”. W związku z wystawą poszukiwane są eksponaty.

Dary oraz oferty zakupu przyjmowane są w siedzibie Muzeum Miejskiego w Tychach, ul. Katowicka 9, od wtorku do piątku w godzinach: od 9.00 do 16.00 we wtorki oraz od 10.00 do 18.00 od środy do piątku.
Osoby mogące pomóc muzeum w poszukiwaniach, proszone są także o kontakt telefoniczny, nr tel. (0 32) 327 18 23.
Agnieszka Szymula, Dział Tradycji Kultury Historycznej Ziemi Pszczyńskiej:
- Szukamy mundurka szkolnego, przyborów szkolnych, wyposażenia warsztatów rzemieślniczych, zabawek, a także ubiorów (sukni, kapeluszy, butów) i drobnych przedmiotów codziennego użytku oraz fotografii i dokumentów pochodzących z lat 20-30 XX w.

 

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

Codzienne sytuacje ukazane w sposób nietypowy będą tematem wystawy fotografii Piotra Witkowskiego, której wernisaż odbędzie się w piątek, 25 września o 18.00 w galerii Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza".

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×