Miasto

11 marca 2009, 13:21:35

W najbliższy czwartek, 12 marca o godz. 18.00, tyscy artyści zagrają w Teatrze Małym dla ośmiomiesięcznego chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

Na scenie pojawią się zespoły: Cree, The Hats, Raisa Misztela, Prawdziwe Perły oraz chór gospel - God's Property. Cegiełka dla Igorka, będąca jednocześnie biletem wstępu na koncert kosztuje 15 zł. W przerwie występów przeprowadzona zostanie aukcja, z której zysk zostanie przekazany na pomoc Igorkowi. Będzie można zlicytować m.in. koszulkę z autografami hokeistów tyskiego GKS-u, piłkę z podpisami piłkarzy GKS Tychy, koszulkę z autografami koszykarzy Big Star Tychy, a także puchar za mistrzostwa w Mediolanie, złoty medal z Mistrzostw Europy oraz parę butów Michała Piotrowskiego - Mistrza Europy w tańcu irlandzkim. Tyscy muzycy, m.in. gitarzysta flamenco Michał Czachnowski, zespół El Secatorre i MorF przekazali swoje płyty z autografami. Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji przekazał na tyską aukcję maskotkę Śląskiej Policji - Sznupka oraz grafikę autorstwa jednego z funkcjonariuszy. Kopalnia Węgla Kamiennego KWK "Ziemowit" przekazała dwa obrazy, a Związek Zawodowy "Solidarność" zegarki z logiem obchodów 25-lecia. Lista przekazanych darów z każdym dniem się wydłuża. Prawdziwą atrakcją, będzie możliwość zlicytowania własnego miejsca w Teatrze Małym. Imię i nazwisko zwycięzcy znajdzie się na trzecim z kolei fotelu w czwartym rzędzie. Ponadto Miasto Tychy postanowiło wręczyć hojnemu posiadaczowi własnego miejsca karnet na wszystkie miejskie imprezy kulturalne organizowane w Teatrze Małym, ważny do końca czerwca 2010 roku. Szczęśliwy zwycięzca musi tylko na tydzień przed daną imprezą potwierdzić swoje przybycie.

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

Codzienne sytuacje ukazane w sposób nietypowy będą tematem wystawy fotografii Piotra Witkowskiego, której wernisaż odbędzie się w piątek, 25 września o 18.00 w galerii Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza".

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×