Miasto

23 września 2016, 13:14:48

Już jutro 24 września o godzinie 15.00, startuje kampania „RoweLOVE Tychy”, która ma nie tylko zachęcić tyszan do korzystania z dwóch kółek, ale też poprawić rowerową infrastrukturę w mieście.

RoweLOVE Tychy
Symbolicznym rozpoczęciem będzie festiwal mobilności i otwarcie pierwszego w Tychach pumptracku w Parku Suble (czyli specjalnych torów do jazdy na rowerze) .

Wcześniej, bo od 14.00 sprzed parkingu przy Urzędu Miasta Tychy wyruszy Niebieska Parada Rowerowa czyli przejazd ulicami miasta niebieskich rowerzystów. Parada skończy swój bieg w Parku Suble, gdzie od godz. 15.00 do godziny 19.00 będzie trwała rowerowa impreza.

W trakcie festiwalu odbędą się także warsztaty pumptruckowej jazdy, które poprowadzi Bartosz „Gladiator” Pałka – zawodnik MTB, który swoje umiejętności doskonalił w tyskim skateparku.

Oprócz tego będzie tor przeszkód rowerowego biegacza, na którym będą rywalizowały dzieci, które poruszają się na rowerkach biegowych, strefa serwisowa, strefa konsultacji MTB, strefa warsztatów formy, strefa bezpieczeństwa z miasteczkiem rowerowym, strefa kreatywna w której będzie można ozdobić rowery, strefa animacji dla dzieci, relaksu i strefa komunikacji miejskiej, bo skoro Festiwal Mobilności, to nie może zabraknąć tyskich organizatorów transportu zbiorowego – PKM, MZK, TLT.


Załączniki

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte

Decyzją rządu, w dniach od 31 października do 2 listopada, cmentarze w całym naszym kraju będą zamknięte.

19 dni przeciwko przemocy

19 dni przeciwko przemocy

Tychy po raz kolejny uczestniczą w kampanii, która zainicjowana została w 2011 roku przez szwajcarską fundację Women’s World Summit Foundation (WWSF).

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Zwolnienia za czynsz i dzierżawę dla tyskich przedsiębiorców

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba podpisał dziś (29 października) zarządzenie, dotyczące wsparcia dla wynajmujących lub dzierżawiących lokale użytkowe będące w zasobach gminy. Przedsiębiorcy ci do odwołania zostaną całkowicie zwolnieni z opłat czynszowych i dzierżawy.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

SegreAguj. Łączy nas dzielenie. Obowiązkowo.

Segregowanie odpadów to wcale nie jest prosta sprawa. Jak odnaleźć się w gąszczu zasad i wspólnie zadbać o nasze otoczenie? Urząd Miasta podpowiada w ramach miejskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×