Miasto

7 maja 2008, 10:23:56

Od dzisiaj na tyskim Rynku działa nowy punkt monitoringu.

Objęty jest nim teren od strony kościoła Św. Marii Magdaleny poprzez  plac przy fontannie z wydrami aż do okolic Teatru Małego. To kolejne miejsce w Tychach objęte całodobowym monitoringiem. Kamery działają już m.in. w okolicach Hali Targowej przy al. Piłsudskiego, dworca PKP, przy rondzie Cassino. Dzięki obrotowym kamerom rejestrującym to, co dzieje się w okolicy, mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej a miejsca są chronione przed atakami wandalizmu, wybrykami chuligańskimi czy spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych.
Operator pełniący dyżur w Teleinformatycznym Centrum Zarządzania Kryzysowego przy al. Niepodległości obserwuje wybrane punkty w mieście. Obraz zbierany jest przez obrotowe i stacjonarne kamery. Oprogramowanie zainstalowane na stanowisku dyspozytorskim pozwala na  zbliżenie, śledzenie,  nagrywanie, robienie zdjęć. Dotychczas część materiałów już została wykorzystana przez policję do ujęcia sprawców lub jako materiały dowodowe w toczącej się sprawie.


Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

Wszystkie Panie w wieku od 50 do 69 lat zapraszamy 9 i 10 lutego na bezpłatne badania mammograficzne, które będzie można wykonać przy markecie Auchan (Al. Bielska 107).

Pojemniki na elektryczne śmieci także w Tychach

Pojemniki na elektryczne śmieci także w Tychach

18 charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm oraz na baterie i tonery, w połowie lutego pojawi się w różnych częściach miasta.

Wolnostany do remontu

Wolnostany do remontu

Co roku Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych (MZBM) w Tychach przeprowadza remonty lokali mieszkalnych, tzw. wolnostanów, które udostępniane są mieszkańcom Tychów, oczekującym na przydział mieszkania lub kwalifikującym się do najmu socjalnego.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Rusza realizacja projektu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2020- 2021. Projekt, między innymi w Tychach, prowadzi Fundacja Internationaler Bund Polska.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×