Miasto

6 maja 2008, 14:4:47

Muzeum Miejskie w Tychach otrzymało honorowe wyróżnienie za wystawę „Sztuka w przestrzeni miasta. Artyści znani z tyskich kościołów”.

Marszałek Województwa Śląskiego przyznał dziś nagrody i wyróżnienia za Wydarzenie Muzealne 2007 roku. Ustanowione w 2006 roku nagrody przyznawane są za najwybitniejsze osiągnięcia z zakresu działalności muzealnej dla podkreślenia wagi ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: wystawy, publikacje, dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego i dokonania z zakresu konserwacji. Wnioski o przyznanie nagród mogły składać m.in. instytucje kultury, jednostki samorządu terytorialnego, związki lub stowarzyszenia twórcze i kulturalne oraz uczelnie wyższe.
Wyróżniona wystawa w Muzeum Miejskim w Tychach  była otwarta na przełomie 2006/2007 roku. Ukazywała wnętrza i wyposażenie nowych tyskich kościołów, które  w wielu wypadkach są wybitnymi realizacjami.
Dzieła te tworzą rodzaj galerii znakomitej współczesnej sztuki sakralnej.
Na  wystawie można było zobaczyć obrazy, grafiki i rzeźby następujących artystów:
Jerzego Nowosielskiego, Romana Kalarusa, Joanny Piech, Stanisława Kluski, Adama Romaniuka, Ireneusza Botora oraz Antoniego Toborowicza.

Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

Wszystkie Panie w wieku od 50 do 69 lat zapraszamy 9 i 10 lutego na bezpłatne badania mammograficzne, które będzie można wykonać przy markecie Auchan (Al. Bielska 107).

Pojemniki na elektryczne śmieci także w Tychach

Pojemniki na elektryczne śmieci także w Tychach

18 charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm oraz na baterie i tonery, w połowie lutego pojawi się w różnych częściach miasta.

Wolnostany do remontu

Wolnostany do remontu

Co roku Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych (MZBM) w Tychach przeprowadza remonty lokali mieszkalnych, tzw. wolnostanów, które udostępniane są mieszkańcom Tychów, oczekującym na przydział mieszkania lub kwalifikującym się do najmu socjalnego.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Rusza realizacja projektu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2020- 2021. Projekt, między innymi w Tychach, prowadzi Fundacja Internationaler Bund Polska.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×