Miasto

18 kwietnia 2008, 10:42:8

25 kwietnia (piątek) o godzinie 12.00 przy rondzie im Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Sikorskiego i Armii Krajowej) uroczyście odsłonięty zostanie Pomnik poświęcony Zesłańcom Sybiru.

Jak mówi Janina Skorny z Tyskiego Koła Związku Sybiraków: „Powstał on z inicjatywy członków Koła dla upamiętnienia wszystkich Zesłańców na przestrzeni wieków. Sybiracy są wdzięczni tyszanom za pomoc przy wznoszeniu pomnika, a także za miejsce do życia, które znaleźli w tym mieście.”
Autorem pomnika jest tyski artysta rzeźbiarz Tomasz Wenklar.
Obecnie Tyskie Koło Związku Sybiraków zrzesza 180 członków i ich rodziny.
W niedzielę - 27 kwietnia  otwarta zostanie wystawa dokumentów i fotografii zachowanych przez Zesłańców. Będzie ją można oglądać w Domu Parafialnym przy kościele pw.Bł. Karoliny Kózkówny w Tychach przy ul. Ks. J. Tischnera 50 w godz. od 9.00 – 20.00. 
Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

Wszystkie Panie w wieku od 50 do 69 lat zapraszamy 9 i 10 lutego na bezpłatne badania mammograficzne, które będzie można wykonać przy markecie Auchan (Al. Bielska 107).

Pojemniki na elektryczne śmieci także w Tychach

Pojemniki na elektryczne śmieci także w Tychach

18 charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm oraz na baterie i tonery, w połowie lutego pojawi się w różnych częściach miasta.

Wolnostany do remontu

Wolnostany do remontu

Co roku Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych (MZBM) w Tychach przeprowadza remonty lokali mieszkalnych, tzw. wolnostanów, które udostępniane są mieszkańcom Tychów, oczekującym na przydział mieszkania lub kwalifikującym się do najmu socjalnego.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Rusza realizacja projektu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2020- 2021. Projekt, między innymi w Tychach, prowadzi Fundacja Internationaler Bund Polska.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×