Miasto

17 kwietnia 2008, 12:24:9

2010 książek trafiło do tyskiej Biblioteki dzięki wiosennej zbiórce pod hasłem „Podzielmy się książkami, z których wyrośliśmy”.

Przez cały marzec mieszkańcy Tychów przynosili do wszystkich placówek bibliotecznych już przeczytane i odłożone na półkę książki, aby oddać je dzieciom, dla których być może będą to pierwsze egzemplarze ich domowych biblioteczek.
„Książki w księgarniach są drogie, a przecież każdemu dziecku trzeba czytać 20 minut dziennie, codziennie, aby wyrosło na mądrego, dobrego i szczęśliwego człowieka” - mówi Gabriela Ferdyn z MBP filii nr 7, koordynatora akcji.
Książki przynosiły osoby prywatne w różnym wieku oraz grupy reprezentujące tyskie szkoły i przedszkola. Piękne kolorowe książeczki przyniosły dzieci z Przedszkoli nr 5, 14 , 11 i 22, ze Szkół Podstawowych nr 5, 19 i 36 i Gimnazjum nr 11.
Swoje książeczki przynieśli też najmłodsi czytelnicy Filii nr 7 dla dzieci i młodzieży, którzy spotykają się co tydzień w Klubie Motyli Książkowych.
    18 kwietnia (piątek) o godz. 14.00 w Filii nr 7, przy Al. Niepodległości 110 zapraszamy na spotkanie, podczas którego książki będą przekazane dzieciom ze Świetlicy Środowiskowej w Tychach-Czułowie prowadzonej przez Fundację Razem Raźniej, podopiecznym Ośrodka Usług Opiekuńczo -Wychowawczych w Tychach i Świetlicy Środowiskowej im. Błogosławionego Jana XXIII  w Tychach, oraz do  Filii nr 15 MBP Tychy, z której korzystają mieszkańcy dzielnicy Tychy-Czułów.

Powyżej zdjęcie dzieci z Przedszkola nr 5, które  podzieliły się swoimi książeczkami.

Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

Wszystkie Panie w wieku od 50 do 69 lat zapraszamy 9 i 10 lutego na bezpłatne badania mammograficzne, które będzie można wykonać przy markecie Auchan (Al. Bielska 107).

Pojemniki na elektryczne śmieci także w Tychach

Pojemniki na elektryczne śmieci także w Tychach

18 charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm oraz na baterie i tonery, w połowie lutego pojawi się w różnych częściach miasta.

Wolnostany do remontu

Wolnostany do remontu

Co roku Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych (MZBM) w Tychach przeprowadza remonty lokali mieszkalnych, tzw. wolnostanów, które udostępniane są mieszkańcom Tychów, oczekującym na przydział mieszkania lub kwalifikującym się do najmu socjalnego.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Rusza realizacja projektu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2020- 2021. Projekt, między innymi w Tychach, prowadzi Fundacja Internationaler Bund Polska.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×