Sport

16 kwietnia 2008, 11:44:13

Historie tyskich rodzin – pod tym hasłem odbywał się konkurs zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach. Wczoraj w jego siedzibie zwycięzcy dostali nagrody. Na konkurs nadesłanych zostało 17 prac.

Obradujące 27 marca 2008 r. jury w składzie:
 dr Maria Lipok-Bierwiaczonek (Muzeum Miejskie w Tychach)
dr Łucja Staniczek (polonista)
Barbara Mytkowska (historyk)
Joanna Kucz-Pieczka (sekretarz konkursu, Muzeum Miejskie w Tychach)
wśród zakwalifikowanych do konkursu 15 prac przyznało cztery nagrody (pierwszą, równorzędne dwie drugie i trzecią) oraz cztery wyróżnienia.
Oceniając prace jury wzięło pod uwagę ich wartość historyczną i dokumentarną (zaprezentowane w pracach fotografie, dokumenty, sposób przedstawienia tematu, nie bez znaczenia pozostawał również fakt, że wśród nadesłanych prac znalazły się opisy losów rodzin zamieszkałych na terenie dzielnic znajdujących się na obszarze miasta Tychy, stanowiących niegdyś samodzielne miejscowości, jak Wilkowyje, Cielmice, Żwaków).
Nagrody otrzymali:
1 nagroda: Paulina Stencel (godło Biedronka) z Gimnazjum nr 11 w Tychach, opiekun: Dorota Chrobaszczyk – za udokumentowanie historii rodziny Skiba, od osiemnastego wieku zamieszkującej w Tychach-Wilkowyjach,
2 nagroda (równorzędna):
Iga Szczepanek (godło Koniczynka) z Gimnazjum nr 10 w Tychach (Zespół Szkół nr 1), opiekun: Artur Chochorowski – za przedstawienie losów rodziny Szczepanek
Magdalena Halińska (godło Hala) z II Liceum Ogólnokształcącego w Tychach, opiekun: Ewa Lipiec – za bogatą dokumentację,
3 nagroda: Małgorzata Gaździńska (godło Pszczółka) z Gimnazjum nr 9 w Tychach (Zespół Szkół Sportowych, opiekun: Alina Bielska – za bogaty w ciekawe szczegóły opis losów własnej rodziny oraz za zdjęcia.
 Wyróżnienia:
Michał Wiącek (godło Dąb) z Gimnazjum nr 1 w Tychach, opiekun: Barbara Targowska – za udokumentowanie losów swojej rodziny od początku dwudziestego wieku zamieszkałej w Tychach-Wilkowyjach,
Krzysztof Grzeszczyszyn (godło herb miasta Tychy) z Gimnazjum nr 3 w Tychach, opiekun: Grażyna Sokołowska – za przedstawienie ciekawych dokumentów związanych z własną rodziną zamieszkałą w Tychach-Żwakowie,
Paulina Germanek (godło ZSP-s/II/b/9) z Gimnazjum nr 8 w Tychach (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2), opiekun: Bożena Grzyś – za opisanie losów rodziny zamieszkałej w Tychach-Cielmicach,
Malwina Cichocka (godło Róża) z Gimnazjum nr 11 w Tychach, opiekun Dorota Chrobaszczyk – za przedstawienie losów członków swojej rodziny zesłanych na Sybir, co przypomina, że historia losów kresowiaków jest także częścią historii naszego miasta.
 
Powyżej zdjęcia z wczorajszego rozdania nagród. Autor zdjęć: Agnieszka Szymula.

 
Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

Wszystkie Panie w wieku od 50 do 69 lat zapraszamy 9 i 10 lutego na bezpłatne badania mammograficzne, które będzie można wykonać przy markecie Auchan (Al. Bielska 107).

Pojemniki na elektryczne śmieci także w Tychach

Pojemniki na elektryczne śmieci także w Tychach

18 charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm oraz na baterie i tonery, w połowie lutego pojawi się w różnych częściach miasta.

Wolnostany do remontu

Wolnostany do remontu

Co roku Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych (MZBM) w Tychach przeprowadza remonty lokali mieszkalnych, tzw. wolnostanów, które udostępniane są mieszkańcom Tychów, oczekującym na przydział mieszkania lub kwalifikującym się do najmu socjalnego.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Rusza realizacja projektu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2020- 2021. Projekt, między innymi w Tychach, prowadzi Fundacja Internationaler Bund Polska.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×