Miasto

6 marca 2008, 11:54:12

Jak powalić napastnika jednym uderzeniem, jak wykorzystać parasolkę lub torebkę do obrony, między innymi tego mogą dowiedzieć się uczestnicy bezpłatnego kursu samoobrony przygotowanego przez tyską Straż Miejską.

Właśnie rozpoczęły się zapisy na 20. już edycję kursu. Do tej pory wzięło w nim udział 750 osób-w większości panie.
Zajęcia będą odbywać się w soboty począwszy od 29 marca do 26 kwietnia w godzinach od 10-12 w sali gimnastycznej Zespołu Szkól Nr 5 w Tychach przy ul. Edukacji 11.
Zgłoszenia przyjmuje Jolanta Jastrzębska ze Straży Miejskiej w Tychach pod nr tel. 032 780 09 75 wew. 24 oraz e-mailem

jolanta.jastrzebska@ umtychy.pl
Zajęcia poprowadzą Adam Noras posiadający 7 DAN w stylu Chan Shaolin Si Dju Su oraz Ewa Noras posiadająca 3 DAN w stylu Chan Schaolin Si Dju Su.
Kurs odbywa się w ramach akcji Bezpieczne Tychy – Dość Milczenia.


Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Dzięki wsparciu Miasta Tychy, Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo stała się właścicielem budynku tzw. „dworku”, który po gruntownym remoncie zamieni się w pełen kolorów i miłości czwarty w Polsce Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny.

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Już za kilka dni łatwiej będzie zarejestrować auto, właściciele starszych samochodów zaoszczędzą na wymianie dowodu, a diagności zwrócą większą uwagę na tablice podczas przeglądu. Zniknie także obowiązek wożenia ze sobą prawa jazdy.

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

W czwartek 3 grudnia, na kilka dni wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy Szkole Podstawowej nr 37, na skrzyżowaniu ulic Stoczniowców, Legionów Polskich i Konecznego. Skrzyżowanie to modernizowane jest w ramach Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

Zła jakość powietrza w Tychach

Zła jakość powietrza w Tychach

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×