Miasto

29 lutego 2008, 9:59:52

Takie pieniądze w ostatnich latach przeznaczyły Tychy z budżetu miasta na zakup nowych radiowozów i poprawę standardu pracy policjantów.

Na ostatniej sesji ( czwartek, 28 lutego) Rada Miasta Tychy podjęła decyzję o przekazaniu 280 tysięcy złotych na dofinansowanie zakupu kolejnych samochodów dla Komendy. W tym roku wzbogaci się ona o 8 nowych aut.
    Poniżej zestawienie kwot przekazanych z budżetu miasta i dokonanych za nie zakupów:
2005 r. – 275.000 zł.
Dofinansowanie zakupu samochodów służbowych dla Komendy Miejskiej Policji
2006 r. – 260.000 zł.
Zakup wyposażenia i remont budynku Komendy
remont pomieszczeń służbowych, sanitariów oraz okien - 200.000zł
doposażenie stanowisk pracy – biurka, komputery i inne – 60.000 zł.
2007 r. – 509.992 zł.
Kontynuacja remontu budynku Komendy – 260.000 zł.
Zakup sprzętu kwaterunkowego, techniki biurowej i policyjnej – 199.992zł.
Rekompensata pieniężna za dodatkową służbę funkcjonariuszy KMP w Tychach – 50.000 zł.
2008 r. – 280.000 zł.
Dofinansowanie zakupu 8 samochodów.

Wczoraj w siedzibie Straży Miejskiej w Tychach odbyła się narada roczna, w której udział wzięło kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Tychach , Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadkom. Andrzej Kukuła, Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba, Komendant Straży Miejskiej Ryszard Polcyn oraz Prokurator Rejonowy w Tychach Agata Słuszniak.
Najważniejsze wnioski z podsumowania pracy tyskich policjantów w 2007 roku to blisko 17 % spadek przestępczości oraz wzrost poziomu wykrycia sprawców przestępstw.
    Poprawa jakości pracy, nowy sprzęt i radiowozy z pewnością wpływają na poprawę bezpieczeństwa w mieście. Służą temu również dodatkowe patrole policyjne, które zostały sfinansowane przez tyski samorząd.
    Z raportu policji wynika, że w 2007 roku nastąpił spadek przestępczości w Tychach, w tym w kategoriach najbardziej dokuczliwych społecznie, takich jak kradzieże, włamania, czy rozboje. Mimo zaangażowania policjantów w realizację wielu przedsięwzięć i czynności służbowych (zabezpieczenia imprez masowych, konwoje, doprowadzenia do sądów i prokuratur, itp.) wykazali się oni dużą aktywnością, ponieważ wzrosła wykrywalność praktycznie we wszystkich kategoriach najpoważniejszych przestępstw kryminalnych. W tym czasie zaistniało o 381 przestępstw mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Dzięki wsparciu Miasta Tychy, Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo stała się właścicielem budynku tzw. „dworku”, który po gruntownym remoncie zamieni się w pełen kolorów i miłości czwarty w Polsce Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny.

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Już za kilka dni łatwiej będzie zarejestrować auto, właściciele starszych samochodów zaoszczędzą na wymianie dowodu, a diagności zwrócą większą uwagę na tablice podczas przeglądu. Zniknie także obowiązek wożenia ze sobą prawa jazdy.

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

W czwartek 3 grudnia, na kilka dni wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy Szkole Podstawowej nr 37, na skrzyżowaniu ulic Stoczniowców, Legionów Polskich i Konecznego. Skrzyżowanie to modernizowane jest w ramach Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

Zła jakość powietrza w Tychach

Zła jakość powietrza w Tychach

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×