Miasto

25 lutego 2008, 12:8:19

Do końca maja mieszkańcy Tychów mają czas na złożenie wniosków w ramach Lokalnych Inicjatyw na 2009 rok.

Przyjmuje je Wydział Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Tychy. Przedsięwzięcia są dofinansowane w 60% przez Miasto. W ramach lokalnych inicjatyw powstały już między innymi: place zabaw, boiska, parkingi, drogi dojazdowe, chodniki oraz sale komputerowe czy gimnastyczne.

W czerwcu 2007 roku minęło 10 lat od chwili, gdy Rada Miasta Tychy podjęła pierwszą uchwałę w sprawie lokalnych inicjatyw.

Jaka jest dokładna procedura ubiegania się o środki w ramach Lokalnych Inicjatyw można przeczytać tutaj

 

Realizacje:

- w 2007 roku realizowano 13 zadań w trybie lokalnych inicjatyw ( w budżecie miasta na 2007 rok na lokalne inicjatywy przeznaczono kwotę 704 550 zł),

- w 2008 roku będzie realizowanych 11 zadań w trybie lokalnych inicjatyw (w budżecie miasta na 2008r. przeznaczono na lokalne inicjatywy kwotę 400 000 zł)


Przykłady:

1. „Plac zabaw dla dzieci na terenie parku przy ul. Stoczniowców i al. Bielskiej”

Łączny koszt:   118 340,54 zł,


2. „Budowa parkingu dla samochodów osobowych przy ul. Legionów Polskich 14-18 i 20”

Łączny koszt:   99 670,44 zł,


Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Dzięki wsparciu Miasta Tychy, Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo stała się właścicielem budynku tzw. „dworku”, który po gruntownym remoncie zamieni się w pełen kolorów i miłości czwarty w Polsce Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny.

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Już za kilka dni łatwiej będzie zarejestrować auto, właściciele starszych samochodów zaoszczędzą na wymianie dowodu, a diagności zwrócą większą uwagę na tablice podczas przeglądu. Zniknie także obowiązek wożenia ze sobą prawa jazdy.

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

W czwartek 3 grudnia, na kilka dni wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy Szkole Podstawowej nr 37, na skrzyżowaniu ulic Stoczniowców, Legionów Polskich i Konecznego. Skrzyżowanie to modernizowane jest w ramach Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

Zła jakość powietrza w Tychach

Zła jakość powietrza w Tychach

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×