Sport

22 lutego 2008, 12:3:42

28 lutego o godz. 17.00 Muzeum Miejskie zaprasza na pokaz archiwalnych filmów o Tychach.

Zaprezentowane zostaną filmy:
Powrót Marszałka Rydza-Śmigłego z wizyty we Francji
(fragment kroniki PAT z 1936 r. pokazujący przejazd pociągu z Marszałkiem Edwardem Rydzem-Śmigłym przez Tychy; czas trwania: ok. 20 sekund)
 Młodość Miasta
(odcinek - w kolorze - Polskiej Kroniki Filmowej z 1980 r., poświęcony w całości Tychom;
czas trwania: niepełne 10 minut)
 Miasto bez dymu
(czarno-biały film z 1961 r.  w reżyserii Roberta Stando, ukazujący kontrast między Starymi a Nowymi Tychami; czas trwania: niepełne 9 min).
Pokaz odbędzie się w siedzibie muzeum przy ulicy Katowickiej 9.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Dzięki wsparciu Miasta Tychy, Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo stała się właścicielem budynku tzw. „dworku”, który po gruntownym remoncie zamieni się w pełen kolorów i miłości czwarty w Polsce Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny.

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Już za kilka dni łatwiej będzie zarejestrować auto, właściciele starszych samochodów zaoszczędzą na wymianie dowodu, a diagności zwrócą większą uwagę na tablice podczas przeglądu. Zniknie także obowiązek wożenia ze sobą prawa jazdy.

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

W czwartek 3 grudnia, na kilka dni wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy Szkole Podstawowej nr 37, na skrzyżowaniu ulic Stoczniowców, Legionów Polskich i Konecznego. Skrzyżowanie to modernizowane jest w ramach Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

Zła jakość powietrza w Tychach

Zła jakość powietrza w Tychach

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×