Miasto

22 lutego 2008, 10:53:36

Tychy znalazły się w gronie miast najatrakcyjniejszych dla biznesu i kapitału zagranicznego prestiżowego magazynu Forbes.

Nasze miasto sklasyfikowano w kategorii miast od 100 do 300 tysięcy mieszkańców.
O wynikach w rankingu (dostępny w wydaniu papierowym magazynu) decydowała liczba nowo rejestrowanych firm w ciągu ostatnich czterech lat pomniejszona o ilość zlikwidowanych.
Dodatkową kategorią była atrakcyjność dla kapitału zagranicznego, w której kryterium oceny była liczba spółek rejestrowanych z udziałem zagranicznych pieniędzy. W tej klasyfikacji Tychy zajęły 9 miejsce.
W ubiegłym roku w naszym mieście - jak pisze Forbes - zarejestrowano o sześć procent więcej spółek prawa handlowego niż rok wcześniej.
    Forbes to amerykański miesięcznik o tematyce biznesowej, który ukazuje się od 1917 roku. Znany jest z publikowania list najbogatszych ludzi świata.
Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Ośrodek preadopcyjny TUSIETULI powstanie w Tychach

Dzięki wsparciu Miasta Tychy, Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo stała się właścicielem budynku tzw. „dworku”, który po gruntownym remoncie zamieni się w pełen kolorów i miłości czwarty w Polsce Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny.

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Ważne zmiany dla kierowców od 5 grudnia

Już za kilka dni łatwiej będzie zarejestrować auto, właściciele starszych samochodów zaoszczędzą na wymianie dowodu, a diagności zwrócą większą uwagę na tablice podczas przeglądu. Zniknie także obowiązek wożenia ze sobą prawa jazdy.

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

Sygnalizacja przy SP37 czasowo wyłączona

W czwartek 3 grudnia, na kilka dni wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy Szkole Podstawowej nr 37, na skrzyżowaniu ulic Stoczniowców, Legionów Polskich i Konecznego. Skrzyżowanie to modernizowane jest w ramach Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

Zła jakość powietrza w Tychach

Zła jakość powietrza w Tychach

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×