Aktualności

Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna

27.10.09

Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna”, w reżyserii Tomasza Obary, 12 grudnia(sobota) o godz. 18.00.

Kurs samoobrony dla tyszan

27.10.09

Straż Miejska w Tychach po raz 23 organizuje kurs samoobrony dla mieszkańców naszego miasta.

Nie sprzedawaj alkoholu nieletnim! - Konferencja na temat profilaktyki alkoholowej w Tychach

26.10.09

4 listopada o godz. 9.00 w Sali 102 Urzędu Miasta Tychy rozpocznie się konferencja organizowana przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia, której celem jest zwrócenie uwagi na problematykę sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim w Tychach oraz przybliżenie problemu profilaktyki szkolnej i środowiskowej w świetle badań tyskiej młodzieży. Konferencja potrwa do godz. 13.30

Wszystkich Świętych informator dla mieszkańców

23.10.09

Poniżej publikujemy informacje, które pozwolą tyszanom i gościom odwiedzającym w tym czasie nasze miasto, dotrzeć do tyskich nekropolii. Przypominamy również o kweście na rzecz Hospicjum w Tychach.

Premiera filmu „Z nich jesteśmy dumni”

22.10.09

28 października o godz. 13.00 w auli Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach przy al. Niepodległości 32.odbędzie się pokaz filmu „Z nich jesteśmy dumni”. Jest to opowieść o trzech niezwykłych tyszankach, dla których niepełnosprawność nigdy nie była ograniczeniem, ale wyzwaniem. Opowieść o życiowej odwadze i bezkompromisowości w dążeniu do realizacji własnych marzeń i pasji. Film powstał w ramach projektu o tym samym tytule co film, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nowości dla czytelników Biblioteki

22.10.09

Na miłośników czytania, na półkach tyskich bibliotek czeka 1227 nowości wydawniczych.

Tychy na archiwalnych taśmach filmowych

21.10.09

O tym jak budowano Nowe Tychy i jak zmieniało się nasze miasto będzie można się dowiedzieć na pokazie filmów archiwalnych w Muzeum Miejskim w Tychach czwartek, 29 października o godz. 17.00.

Pomóż zatrzymać przemoc wobec dzieci

21.10.09

Tychy włączyły się w ogólnopolską akcję Fundacji Dzieci Niczyje SMS przeciwko przemocy, która jest częścią kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. Kampania, która ruszyła w październiku, ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem przemocy wobec dzieci, a także zgromadzenie funduszy na działania fundacji obejmujące walkę z agresją i pomoc najmłodszym ofiarom przestępstw.

X kwesta na rzecz Hospicjum

21.10.09

Jeszcze do końca tygodnia można zgłaszać się do tyskiego Hospicjum i zostać wolontariuszem podczas X jubileuszowej publicznej zbiórki pieniędzy na rzecz budowy Domu Hospicyjnego w Tychach.

Test syren

19.10.09

22 października (czwartek) o godz. 12.00 w województwie uruchomione zostaną syreny alarmowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×