Aktualności

Podsumowanie roku w Urzędzie Stanu Cywilnego

02.01.20

Zuzanna i Jan – to najpopularniejsze imiona, jakie rodzice wybierali dla dzieci urodzonych w 2019 roku w Tychach. W sumie w ubiegłym roku liczba zarejestrowanych w mieście urodzeń wyniosła ponad 1700, o 100 mniej zarejestrowano zgonów.

Zmiany organizacyjne w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów

02.01.20

Od 3 stycznia 2020 roku dyrektorem Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów będzie Artur Kruczek. Zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Łyko, który po zmianie będzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. techniczno-administracyjnych. Drugim zastępcą dyrektora MZUiM będzie Arkadiusz Bąk.

Klucz do biznesu

31.12.19

8 stycznia 2020 roku w Tychach rusza nowy program „Klucz do biznesu”, który ma pomóc przedsiębiorcom startującym z biznesem lub prowadzącym działalność nie dłużej niż 5 lat w wynajęciu lokalu na siedzibę firmy na preferencyjnych zasadach.

Bezpieczniej na przejściach dla pieszych w Tychach

30.12.19

Zakończyły się właśnie prace przy montażu oświetlenia wertykalnego. Nowe oświetlenie pojawiło się na 19 wybranych przejściach dla pieszych na 12 tyskich ulicach. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania pieszy na przejściu i w jego pobliżu jest bardziej dostrzegalny przez kierowców.

Komunikacja publiczna w Sylwestra, Nowy Rok i Święto Trzech Króli

30.12.19

W najbliższych dniach w komunikacji publicznej w województwie śląskim będzie obowiązywał zmodyfikowany rozkład jazdy, dlatego warto go sprawdzić zanim wybierzemy się w podróż.

Wesołych Świąt dla wszystkich tyszan!

24.12.19

W tym wyjątkowym czasie życzymy radosnych, pogodnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, dużo spokoju, odpoczynku i magicznej świątecznej atmosfery, czasu spędzonego w gronie najbliższych, uśmiechu na twarzach i wzajemnej życzliwości, a także przede wszystkim, po prostu... Wesołych Świąt!

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

23.12.19

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" podsumowanie 2019 roku. Sprawdź, czym żyło nasze miasto!

Kolejna edycja Tychy Press Photo

23.12.19

Trzy tysiące złotych to pula nagród kolejnej edycji konkursu fotograficznego Tychy Press Photo. Zdjęcia przyjmowane są do 17 stycznia 2020 roku.

Strefy płatnego parkowania w Tychach - kilka dni bez opłat

20.12.19

Od wtorku, 24 grudnia, we wszystkich strefach płatnego parkowania rozpocznie się inwentaryzacja, która potrwa do piątku, 3 stycznia.

Nowe drzewa w Parku Jaworek

20.12.19

Grudzień za oknem, a w tyskim Parku Jaworek trwa sadzenie drzew. Jest to możliwe, dzięki sprzyjającej nasadzeniom aurze. W sumie w parku zostanie posadzonych ponad 450 drzew, ze względu na dużą skalę i zakres prac będzie to wykonywane etapami.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×