Aktualności

Webinarium: PUP o pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej

08.05.20

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Tychach zapraszają do wzięcia udziału w seminarium „Zasady ubiegania się o pomoc w ramach Tarczy Antykryzysowej w Powiatowym Urzędzie Pracy".

„3+ liczna rodzina” i „aktywni60plus” w 2019 roku

07.05.20

Na ostatniej sesji Rady Miasta Tychy przedstawiono sprawozdanie z realizacji miejskiego programu skierowanego do rodzin wielodzietnych: „3+ Liczna rodzina” oraz programu dedykowanego tyskim seniorom: „aktywni60plus”.

ARiMR: Wypłata dopłat do materiału siewnego na finiszu

07.05.20

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa finalizuje wypłatę dopłat do zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za rok 2019 r. Do 29 kwietnia 2020 roku wypłaciła rolnikom z tego tytułu 62 mln zł.

Urząd Miasta Tychy w czasie pandemii

07.05.20

Od połowy marca urząd miasta funkcjonuje na specjalnych zasadach. Załatwianie spraw i udzielanie informacji odbywa się telefonicznie, drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty oraz skrzynek wystawionych przed urzędem. Coraz więcej spraw będzie można jednak załatwić także osobiście.

Bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

06.05.20

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia o możliwości odblokowania pracy w gabinetach fizjoterapeutycznych, od 4 maja 2020 można znów skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji i porad fizjoterapeutycznych.

Rynek pracy w czasie pandemii koronawirusa

06.05.20

Koronawirus diametralnie zmienił dotychczasową sytuację m.in. na rynkach pracy. W Tychach także widać duże zmiany. W kwietniu do Powiatowego Urzędu Pracy wpłynęło 214 ofert, w styczniu tego roku było ich ponad tysiąc.

Tyski Rower powraca

06.05.20

Od najbliższej soboty tyszanie będą mogli ponownie korzystać z rowerów miejskich. Chcąc wypożyczyć rower powinni jednak zastosować się do nowych zasad ich użytkowania związanych z epidemią koronawirusa.

Zmiany w systemie gospodarowania odpadami od września?

06.05.20

30 kwietnia tyscy radni na sesji Rady Miasta przyjęli nowy regulamin, określający szczegółowe zasady gospodarowania odpadami w mieście.

Szacunek, godność i osiąganie pełni swoich możliwości

05.05.20

Co roku, 5-go maja obchodzone są: Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Muzeum Miejskie w Tychach oraz Tyska Galeria Sportu wznawiają działalność

05.05.20

Od 12 maja do 18 czerwca, Muzeum Miejskie w Tychach i Tyska Galeria Sportu będą realizować działania muzealne bez kontaktu z publicznością. Pierwsze takie spotkanie online już 16 maja – będzie to premiera książki Marii Lipok-Bierwiaczonek „Z piaskowca i marmuru. Dzieła mistrza Pokornego”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×