Kultura

DNI TYSKIE

21.06.10

Program Dni Tyskich 26 i 27 czerwca br.

Zespół "Tyszanie" promuje Tychy podczas XV Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury "Razem we Wspólnej Europie"

18.06.10

Na zaproszenie organizatorów XV Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej "Razem we Wspólnej Europie", który odbędzie się w Monachium od 17 do 20 września br., zespół folklorystyczny "Tyszanie", działający przy MDK nr 1 w Tychach, weźmie udział w festiwalu. Zespół, którym kieruje Maria Ławniczek, weźmie udział także w jubileuszowej, 200-setnej Paradzie Folkloru, organizowanej w Monachium.

X Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych

16.06.10

Już po raz X Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Faustyna w Tychach organizuje Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest propagowanie i promocja twórczości osób niepełnosprawnych, spotkanie środowisk działających twórczo z osobami niepełnosprawnymi, wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami oraz umożliwienie wystąpienia na profesjonalnej scenie – co podnosi samoocenę oraz integrację środowiska osób niepełnosprawnych. Festiwal, który odbędzie się 17 czerwca, jest częścią Tyskiego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych.

Święto Szlaku Zabytków Techniki – także w Tychach!

11.06.10

12 czerwca odbywa się Industriada – Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Szlak ten tworzy ponad 30 obiektów o wyjątkowych walorach historycznych i architektonicznych. Jednym z nich jest Tyskie Browarium.

"Cisza" - film upamiętniający zmarłych tragicznie tyszan

28.05.10

Jesienią na antenie TVN w cyklu „Prawdziwe historie” zostanie pokazany film „Cisza”. Upamiętnia on tyszan, którzy 28 stycznia 2003 roku zginęli pod Rysami. Film będzie można obejrzeć także w tyskim kinie. Jego premiera odbyła się 22 maja 2010 roku w Tychach.

IX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

28.05.10

Wczoraj, festynem na Placu Baczyńskiego, w Tychach rozpoczął się IX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Zgodnie z tradycją festyn rozpoczęto odczytaniem "Lokomotywy" Juliana Tuwima.

III Tyska Noc Muzealna

19.05.10

W sobotę 22 maja Muzeum Miejskie w Tychach oraz Tyskie Browarium zapraszają na III Tyską Noc Muzealną. Impreza rozpocznie się o godz. 18.00, potrwa do 21.30.

Konkurs Muzeum Miejskiego w Tychach

19.05.10

Muzeum Miejskie w Tychach ogłasza konkurs Budowa Nowych Tychów w moich wspomnieniach. Konkurs towarzyszy wystawie "Jak budowano Nowe Tychy. Miasto i mieszkańcy w latach 1950-1975". Muzeum czeka na wspomnienia osób, które dorastały wraz z rozbudową miasta, jak i również tych, którzy w budowie Nowych Tychów brali udział.

5 lat Muzeum Miejskiego

14.05.10

13 maja w Muzeum Miejskim w Tychach otwarto wystawę „Pięć lat Muzeum Miejskiego w Tychach. Kolekcje, darczyńcy, wydarzenia”.

12. Festyn Franciszkański

07.05.10

Już po raz 12 w parku św. Franciszka obok klasztoru Ojców Franciszkanów w Tychach Paprocanach odbędzie się FESTYN FRANCISZKAŃSKI. Festyn odbywa się od 1998 roku (z roczną przerwą).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×