Kultura

Wystawy w Muzeum Miejskim

29.09.10

Muzeum Miejskie zaprasza na wystawy oraz spotkania dotyczące Tychów i Górnego Śląska.

Urodziny Galerii Sztuki Miriam

29.09.10

Tyska Galeria Sztuki Miriam została otwarta 29 września 1990 roku. Dzisiaj obchodzi swoje dwudzieste urodziny.

Gitara gra!

29.09.10

Tyska „Żyrafa” powoli przeobraża się w wielką gitarę. Pod nią już w najbliższą sobotę tyszanie będą mieli okazję zagrać niepowtarzalny koncert.

Konkurs Muzeum Miejskiego

28.09.10

Tylko do 30 września można składać prace w konkursie Muzeum Miejskiego „Budowa Nowych Tychów w moich wspomnieniach”. Muzeum czeka na wspomnienia osób, które od pokoleń są związane z ziemią pszczyńską, a także tych, którzy przybyli do Tychów z różnych części Polski.

Konferencja prasowa - 13. Międzynarodowy Festiwal "Śląska Jesień Gitarowa"

22.09.10

Dziś, 22 września, w Urzędzie Miasta Tychy odbyła się pierwsza konferencja prasowa w sprawie 13. Międzynarodowego Festiwalu "Śląska Jesień Gitarowa" i Konkursu gitarowego im. J.E. Jurkowskiego Tychy 9 - 16 października.

Akademia Historii Sztuki w Muzeum Miejskim

15.09.10

W październiku rozpoczyna się kolejny cykl wykładów w ramach Akademii Historii Sztuki. Muzeum Miejskie zaprasza na spotkania w każdą pierwszą środę miesiąca.

Hello Party

14.09.10

Piąta impreza z cyklu „Hello Party” odbędzie się w najbliższy piątek (17 IX) w tyskim klubie Baobab. Zapraszamy fanów reggae, ragga i dancehall.

"Żniwa wczoraj i dziś" w Muzeum Miejskim

10.09.10

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na kameralną wystawę „Żniwa wczoraj i dziś”, która powstała z okazji dożynek i była prezentowana podczas Jarmarku Dożynkowego na placu Baczyńskiego.

Weekend w Teatrze Małym

09.09.10

Teatr Konesera to cykl przedstawień dla wymagającego widza. Pierwsze z nich – „Otello – czyli wariacje na temat” – zostanie wystawione na deskach Teatru Małego już w najbliższą sobotę (11 IX). Będzie to zarazem uroczyste otwarcie sezonu kulturalnego 2010/2011. W weekend w Teatrze Małym zagra także doskonały pianista Waldemar Malicki.

Współczesna rzeźba polska w Galerii "Obok"

09.09.10

Od jutra w Galerii „Obok” będzie można oglądać wystawę rzeźby polskiej – wybór z kolekcji Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×