Plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
43-100 Tychy
11 marca 2014 r. został otwarty Pasaż Kultury Andromeda. Budynek dawnego kina przekształcił się w nowoczesny, trzypoziomowy pasaż kultury z miejską galerią sztuki, salą konferencyjno-audiowizualną, przestrzenią łączącą funkcje kulturalne, usługowe i handlowe.

W budynku odbywają się wystawy, wernisaże, pokazy filmowe i prelekcje. Oprócz kulturalnych przestrzeni w pasażu znajdziemy także galerię sztuki użytkowej, czyli sklepy naturalnymi włoskimi kosmetykami, biżuterią, meblami prowansalskimi i wyposażeniem wnętrz.

W pasażu, (choć początkowo tego nie planowano) znalazło się także miejsce na klub muzyczny. Przystępując do prac zakładano, że posadzka sali kinowej jest położona na gruncie. Podczas jej rozbiórki okazało się, że pod całą salą jest piwnica. Pomieszczenie mające blisko 340 metrów kwadratowych, którego nie było w żadnych dokumentach. Nowo odkryte pomieszczenie pogłębiono i wykorzystano na organizację klubu muzycznego.


Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×