sobota, 4 lipca 2020, 10:00-12:00

Zbiórka: al. Piłsudskiego 20, przy głównym wejściu do Hali Sportowej.

Punkt końcowy: skrzyżowanie ulic gen. Stefana Grota-Roweckiego i Jana Pawła II. 

W sobotni poranek spotkamy się, by przyjrzeć się dziełom sztuki ukrytym na osiedlu M oraz wspomnieć te już nieistniejące, a dawniej zdobiące elewacje osiedlowych zabudowań. To część wyjątkowego szlaku, dzieła młodych tyszan w projekcie „Mazaika – śladami tyskiego street artu”. Spacer rozpoczniemy przy tyskim muralu znajdującym się przy Hali Sportowej – pierwszym punkcie trasy. Porozmawiamy o tym, gdzie w Polsce znaleźć można najciekawsze murale, o skomplikowanej sławie sztuki ulicznej, o tym czym jest mozaika i czy artystyczna kreacja może być jednocześnie wizytówką konkretnej przestrzeni.

Każdy z uczestników otrzyma specjalną mapę, na której oznaczone są tyskie skarby – mozaikowe i nie tylko. Uczestnicy poznają ciekawostki na temat wybranych obiektów oraz założeń urbanistycznych miasta. A po zakończeniu spaceru na zainteresowanych czeka wyzwanie manualne!

Co zabrać ze sobą? Chętni – kocyk oraz do wyboru: blok techniczny z białymi kartkami / biały bawełniany T-shirt / biała lub beżowa torba płócienna (najlepiej wyprane i wyprasowane, bez nadruku)

Dla kogo? Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku, niepełnoletni uczestnicy powinni jednak pojawić się w towarzystwie opiekuna. 

Wstęp wolny.

Obowiązują zapisy:  Anna Kura – tel. 32 327 18 21; e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

Liczba uczestników ograniczona do 15 osób.

Piłsudskiego 20
43-100 Tychy
a.kura@muzeum.tychy.pl
tel.: 32 327 18 21
Miejsce wydarzenia

Hala Sportowa

Piłsudskiego 20
43-100 Tychy

W tyskiej Hali Sportowej znajduje się wielofunkcyjne boisko o wymiarach 44x22 m2 z zapleczem i małą salą treningową o powierzchni 156 m2. W ramach inwestycji wybudowano także drogi dojazdowe i parking, który posiada 233 miejsc postojowych, w tym trzy przeznaczone dla autobusów....

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×