piątek, 13 grudnia 2019, 17:30-19:30

"Zawsze przyciągały mnie wyspy, te bliskie – na stawach obok liceum im. Leona Kruczkowskiego w Tychach, do którego uczęszczałam i coraz dalsze na "końcu ziemi”. Tak nazywa się departament Francji – Finistere, wielokrotnie przeze mnie odwiedzany. Moja wyobraźnia sięgała jeszcze dalej. Chciałam zobaczyć Madagaskar i wyspy do niego należące – Nosy Be, Nosy Boraha, Nosy Komba. Marzenie o takiej wyprawie kilkadziesiąt lat temu było dla mnie jak postawienie stopy na księżycu" - tak zaczyna swoją publikację Regina Lipecka. W wyniku podróży powstawały zdjęcia, obrazy i teksty, które - dzięki Tyskiemu Bankowi Kultury - będziemy mogli oglądać już 13 grudnia w Galerii Pod Dachem.

Bohaterów Warszawy 26
43-100 Tychy
tel.: +48323270290
Miejsce wydarzenia

Galeria "Pod Dachem"

Bohaterów Warszawy 26
43-100 Tychy

Galeria Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. W Galerii odbywają się wernisaże i wystawy malarstwa, fotografii. "Pod Dachem" to także miejsce spotkań z poezją i muzyką.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×